Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć Mirki! W niedzielę zdałem egzamin Foundation Level i od tego dnia zastanawiam się - co dalej? Czego jeszcze nauczyć się, jakiego języka, bibliotek, programów, itp.

Zastanawiam się nad pójściem w stronę Agile albo automatyzację testów. Póki co pracuje jako FQA/CQA Tester w branży gier, ale tam tak naprawdę oprócz Testrail czy Jiry plus oczywiście testowanie manualne (zazwyczaj dynamiczne, czasem statyczne przy czytaniu samej dokumentacji) nie ma za wiele więcej, a nie chce na tym poprzestać tylko rozwijać się dalej i zarabiać więcej.

Podpowiedzcie proszę co powinienem znać by ze zwykłego Burka by stać się rasowym testerem ( ͡ ͜ʖ ͡)

#testowanieoprogramowania #tester #istqb #testeroprogramowania
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Agile albo automatyzację testów


@MrPickles: W sensie, że zastanawiasz się nad byciem PM/Scrum masterem? Bo generalnie w tym momencie, zdecydowana większość firm pracuje w agile. Więc nie ważne, czy manualnie klikasz, czy automaty piszesz, pracujesz w agile.

A co obecnie umiesz? Co robisz w pracy?
Generalnie z pożądanych rzeczy w branży: angielski, bazy danych, api. Ale to są ogólnie podstawy.
Z rzeczy które pomagają lepiej zarabiać, język programowania + biblioteka
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diarrhoea: jak wyżej wspomniałem, zazwyczaj mam listę taskow w Testrailu które wykonuje, w razie potrzeby zgłaszam błędy do Jiry, dość często testy potwierdzające, rzadziej regresja.

Finalnie tak, chce pójść w jedną z tych stron: PM/Scrum mastera. Chodziło mi bardziej, by zrobić kolejny stopień certyfikacji (choć pytanie, czy jest mi potrzebne w ogóle robienia dokumentu z Agile).

Angielskim na codzień operuje w pracy przy kontakcie z klientem albo Wewnątrz swojej firmy,
  • Odpowiedz
@MrPickles: mireczku, ogarnij podstawy sql'a np. tu:
https://sqlzoo.net/wiki/SQL_Tutorial
Jak chcesz zarabiać więcej to uciekaj z gier jak najszybciej. Jeżeli siedzisz tam dłużej niż rok, to jest to czas zmarnowany. Nie wiem ile teraz zarabiasz ale 7 brutto dla juniora w Wwie jest realne, jeżeli umiesz się sprzedać. Polecam też zrobić ładne CV, wysyłać do różnych firm, teraz są wygodne rekrutacje online i można pracować zdalnie. A i przede wszystkim obejrzyj
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xVert: dzięki Mirku, wieczorem sprawdzę co mi podesłałeś () Niemniej nie uważam tego za stracony czas, przynajmniej znam testrail, jirę itp narzędzia do zarządzania ticketami i planami testów.

A CV podeślę jak je zaktualizuje/napisze na nowo. Póki co mam w tym miesiącu zajęć i planów pod korek.
  • Odpowiedz
@MrPickles: Dzięki. Już odblokowałem, będę wdzięczny jak podeślesz. Rozkminiam też czy ostatecznie nie kupić książki ISTQB - roman, stapp bo tak jak mówiłem , sam sylabus + tych parę testów w necie nie daje za wiele komfortu
  • Odpowiedz