Wpis z mikrobloga

#prawo #programista15k #programowanie #informatyka

Witajcie Mirasy,
mam taką sytuację, że prowadziłem z jedną firmą luźne rozmowy (bez podpisania umowy, luźne maile, kilka spotkań, rozmowy tel) tworząc wstępną dokumentację programu. Przedstawiciel tej firmy przekazywał swoje uwagi, propozycje funkcjonalności itp a następnie ta firma zerwała kontak i nie doszło do podpisania umowy na realizację (mimo wielu wysiłków z mojej strony).

Moje pytanie, czy jeśli wdrożę aplikację opartą na tej dokumentacji i dojedzie do sprzedaży innym podmiotom - czy firma ta może rościć jakieś prawa do tej aplikacji?

z gory dzięki!
  • 7
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@brightit: w ogole to, nawiasem mowiac, jezeli kontrakt zerwali po negocjacjach a poczyniles koszty i naklady, to mozesz rozwazyc kwestie culpa in contrahendo (art 72 par 3 kc).

W pozostalym zakresie - o ile do zawarcia umowy nie doszlo, to raczej nie masz sie czego bac, tak jak wskazuja wyzej.
@brightit: Jeśli przekazałeś np. prawa autorskie do rozwiązania to tak, może - na podstawie Twojego opisu nie zrobiłeś tego, gdyż przekazanie praw autorskich wymaga formy pisemnej umowy, więc raczej nie mają podstaw