Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 251
Przed Komisją Weryfikacyjną staje Arnold Boczek. Lat 42, kawaler, bezdzietny... Niezdana matura w 1982 roku.
W tym samym roku dostaje pracę w rzeźni. W 2006 roku wybiera się na bal pracowniczy z Barbarą Skarpetowską. Błyskawiczny awans jesienią 2006.
Trzydzieści jeden nagan, osiemnaście pochwał w tym dwie na wniosek szefowej sanepidu.Trzykrotnie cofnięte wypowiedzenie z pracy, szczegółów brak.

- Panie Boczek... co Pan zrobił w sprawie Mariana Janusza Paździocha, usiłującego 14 lat temu zbudować swoje małe, prywatne Idaho?
- Zniszczyłem mu model samolotu. Laczkiem jak na korytarz żem wchodził.
- Może Pan to wyjaśnić?
- Paździoch sklejał model Czerwonego Barona, idealną kopię 1:12 000, prawdziwe cacko. Wcześniej groził że mnie na kolegium poda, jeśli nie spełnię jego żądań.
- Jakich żądań?
- Żebym się przestał wypróżniać na dole, tylko u siebie na górze. I wódki żebym nie chlał na placu zabaw dziecinnych.
- No i co?
- I wszedłem na korytarz i model żem mu rozdupcył. Co tu jeszcze wyjaśniać?
- Dostał pan wyrzutów sumienia.
- Nie spodobało mi się, że człowiekowi żem życiorysa złamał. To mu skleiłem tego modela. I zaczałem przychodzić... Do Paździochowej...
- Czy znał Pan wcześniej Mariana Paździocha?
- Służyliśmy razem w ZOMO, Maniek... Pan Paździoch był moim... kolegą moim był.
- Czy Pan był świadkiem zajścia, kiedy to Ferdynand Kiepski spożywał alkohol z Kazimierzem Badurą na cmentarzu i na grobie potem leżał?
- Nic mi o tym nie wiadomo. Spytajcie pana Ferdka, on będzie wiedział najlepiej z kim ostatnio pił.
- A Pan mi nie udziela rad! To Pan stoi przed komisją, a nie ja.
- Czasy się zmieniają, ale Pan zawsze jest w komisjach.
- Czy jest Pan gotów być częścią społeczności sąsiedzkiej w kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4?
- Bezapelacyjnie, do samego końca. Mojego lub jej.

#pasta #zloto #swiatwedlugkiepskich #swk
Koxxus - Przed Komisją Weryfikacyjną staje Arnold Boczek. Lat 42, kawaler, bezdzietny...

źródło: comment_162610739588StXkSQOB9W5wQLu9YM1M.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz