Wpis z mikrobloga

Recenzje perfum: Jeanne en Provence Acqua

Ja bardzo dobrze znam zapach morza, bo mieszkam niedaleko morza i kedyś często tam jeździłem. Teraz też czasem jestem. Zapach jest różny od pory roku.
W zimę prawie nie ma zapachu i tylko kuje w nos, a w lato ma największy zapach.
Zapach morza w lato to jest taki zapach trochę glonów, trochę soli, zgniłej trawy i wody. Czasem lubiłem leżeć na plaży i po prostu zamknąć oczy i wąchać to co jest w powietrzu.
Morza wąchałem bardzo dużo, ale uświadomiłem sobie tak leżąc kiedyś, że zapach moża to też zapach rozpalonego piasku, zapach gofrów niesionych powietrzem z pobliskiej budki z goframi.
Zapach morza to też jest zapach olejku tego z filtrem i mokrych ludzi, ktorzy przechodza obok jak sie lezy i spod ich nóg spada piasek nma mnie.
Tego bardzo nie lubie. Czasem mam wrazenie ze robia to specjalnie. Strasznie nie lubie przez to ludzi, ale zapach morza taki wlasnie jest.
I jest tez taki, ze co jakis cazs gdy zawieje to przyprowadza zapach zmazonej ryby, bo ją wszędzie sprzedaja nad morzem.

Nie wiem jakie są morza w innych krajach. Moze pachną inaczej. Moze to zalezy od tego ze tam nie ma na przyklad tak duzo smażalni ryub, albo ze ludzie uwazaja jak chodzą obok kogos zeby go nie obsypac piaskiem i zapach piasku wtedy jest mniej mocny.
Przed pisaniem tej recenzji obejrzałem troche filmow z np plaz w roznych krajach. Niektore byly bardzo podobne a inne mialy bardziej niebieską wodę, a jeszcze inne w ogole byly dziwne, bo tam zamiast piasku plażowego bylo duzo kamieni takich większych i czasem tylko troche piasku.
Na takich chyba sie nie lezy i sie nie opala, wiec to taka osobna grupa ktora ma duze różniec.
Bardzo dobrze ze obejrzalem te filmiki, bo inaczej moja recenzja moglaby byc niedobra i krzywdzaca dla recenzowanych perfum.
Pomyslalem sobie ze tworca mogl znac zupelnie inne morze i sie nim kierowal tworzac te perfumy.
Dopiero teraz mnie cos dotknelo zeby jeszcze dokladniej przeczytac opis tych perfum i zrozumialem dlaczego tak negatywnie od razu je chcialem ocenic. Tam pisze ze to zapach sródziemnomorskiego morza.
Tutaj pomyslalem że zorbie to bardizej naukowo i poczytalem o tym morzu. To morze jest w Grecji i we Włochach. Tam są zupelnie inne temperatury i wilgotnosc otoczenia i inni ludzie, chociaz domyslam sie ze tez jest duzo turystow stad,wiec jakas czesc zapachu chociaz powinna byc ta sama. No ale to by byla mala cześć.
I tutaj kompletnie nie wiedzialem czy przerwac pisanie recenzji ale troche byloby mi szkoda, ale jeszcze raz powachalem perfumy i rzeczywiscie teraz czulem czesc wspolna. Tam wyraznie jest soli troche i to by sie zgadzalo. Ale jest duzo bardziej slodkie niz polskie morze.
I zaczela dzialac moja wyobraznia. Zamknalem sobie oczy i dalem wchlonąć przez zapach. Zobaczylem taka plaże ktora ma duzo piasku, ale tez troche kamieni przy krawedzi. A slodka czesc zapachu? Moze tam zamiast smażalni ryby jest wiecej gofrownic? A moze tam popularne są jakieś waty cukrowe do jedzenia?
A moze to jest tam takie swieze powietrze jak w smaku gumiy orbit? Moze to wszystko ma sens, moze wlasnie tak pachnie tamto morze, o ktorym myslal tworca.
Te perfumy to dla mnie cenna nauczka. Przeciez nie ma polskich perfum. Wszystkie robione są za granicą. Jak są perfumy o zapachu lawendy to moze to jest inny rodzaj lawendy niz ja znam, z innego kraju i dlatego go nie wyczuwam?

Pefumy Acqua na poczatku bardoz mi sie nie podobaly ale po wszystkich przemysleniach podobaja mi sie bardzo i teraz chcialbym pojechac do Grecji powąchać morze. Mam nadzieje, ze keids mi sie uda.
Mysle, ze ocena 7/10 bedzie bardzo dobra, biorac pod uwage ze tak z zdobytą wiedzą one pachną przyjemnie i pouczająca. Mysle ze sa dobre jak jest cieplo, ale nie tak za bardzo cieplo, bo slodkie perfumy na duzą temperature są duszące.

A wy co o nich myslicie?

#woolridgeperfumy #perfumy
woolridge89 - Recenzje perfum: Jeanne en Provence Acqua

Ja bardzo dobrze znam zapa...

źródło: comment_16260331554dzoq0wyQmowc8XWF9Osw6.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Vertigo17: Dziekuje. Niedlugo przyjda nowe perfumy i napisze recenzje.

@woolridge89: tak samo jak #!$%@?ą. Jak wcześniej napijesz się piwa to będzie pachniała chmielem przy lizaniu

@brzydal92: Dobrze. Ja normalnie nie pije piwa ale sprobuje i pozniej ciebie polize i zobaczymy czy masz racje, przeklinaku...
  • Odpowiedz