Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Rok temu kupiłem Krajowego używanego golfa 6 w całkiem ciekawej konfiguracji z przebiegiem około 270 tys km. Samochód ciągle był serwisowany w ASO aż do końca 2019 roku przez poprzedniego właściciela. Pomału chciałem myśleć o wymianie rozrządu VW zaleca interwał 180tys km lub chyba 7 lat. Więc zaglądam do książki serwisowej by sprawdzić czy napewno nadaje się do wymiany czy jeszcze poczekać no i okazało się że w książkę serwisowej nie zgadza się przebieg auta... Wpis z 2017 roku auto ma zapisany przebieg cos ponad 200 tysięcy gdzie kolejny wpis z 2018 roku ma potwierdzony przebieg w książkę lekko ponad 100 tysięcy... I teraz najlepsze wpis pod koniec 2019 roku i wpisany przebieg to ~260tysiecy. Udałem się do serwisu VW(nie tego gdzie bylo serwisowane auto bo mam tam 450km) by potwierdzić historie auta i naprawy no i w dokumentacji u nich jest dokładnie tak samo...Kierownik salonu powiedizal że 1 raz spotyka się z takim czymś i niestety nie ma pojęcia o co chodzi. Historia serwisowa u nich w bazie jest bardzo dziwnie zapisana i są wpisy np "silnik nowy 1" gdzie podobno w opisanych czynnościach serwisowych nie ma nic o nowym silniku. Ma ktoś na to jakieś logiczne wytłumaczenie? Na liczniku przebieg jest "realny" coś koło 315tys km.

#samochody #motoryzacja
  • 6
  • Odpowiedz