Wpis z mikrobloga

Cześć,
wiem, że dostając pracę w big4 w assurance, następstwem jest rozpoczęcie zdobywania kwalifikacji ACCA, na którą firma "wysyła" i opłaca (chyba, że musimy powtarzać jakiś egzamin, wtedy z własnej kieszeni - to wszystko wiem).
Są obecnie dostępne przeróżne studia podyplomowe, dające zwolnienie z nawet 9 egzaminów w rok.
Czy ktoś z Was orientuje się, czy big4 akceptują taką akredytację, czy jest to na zasadzie "fajnie, ale wymagamy oficjalnej ścieżki"?

Pozdrawiam.

#big4 #deloitte #pwc #kpmg #audyt #acca
  • 6
@Brezen: ACCA? Coś ci sie pomyliło, wysyłają na biegłego, acca jest drugorzędne, w Polsce nie daje żadnych uprawnień, więc regulacyjnie twoja wartość w audycie nie wzrasta (bo gdybyś został menago to i tak nie podpiszesz sprawozdania), a wzrasta twoja atrakcyjność pod kątem wiedzy, więc będziesz łatwy do podebrania przez inne firmy, dlatego big4 niechętnie wchodzi w temat ACCA w audycie. Robiąc biegłego jesteś bardziej przydatny takiemu korpu jak te big4, dlatego
@MarteenVaanThomm: Dzięki za odpowiedz.
Kurcze, w takim razie w polskich firmach z big4 wyglada to zgoła inaczej niż np. w czeskich - tam na bank robi się ACCA. Myślałem zatem, że to wyglada identyczne.
@Brezen: tak jak mówiłem, kwestia polskich regulacji. Na szczeblu manager/senior manager/director/partner też jest rotacja, ludzie z uprawnieniami biegłego odchodzą do biznesu, w ich miejsce muszą po prostu przyjść ludzie z identycznymi uprawnieniami
@Brezen: W niektórych firmach ACCA jest wspierane ale nie jest to domyślna ścieżka więc nie jest tak jak napisałeś, że przychodzisz do aszuransu i następstwem jest ACCA. To, że masz zwolnienia z egzaminów na podstawie przedmiotów ze studiów a nie normalnych egzaminów nie ma żadnego znaczenia - odhaczone i możesz zaliczać kolejne etapy, po to w końcu są te programy partnerskie na uczelniach.