Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, chciałbym zacząć pracę/straż/praktykę w IT, konkretnie interesuje mnie #programowanie. Z komputerem zawsze byłem za pan brat, uczyłem się trochę HTMLa i CSSa, ostatnio zrobiłem roczną podyplomówkę, gdzie miałem podstawy MySQLa, Pythona, Django i Linuxa. Mam wrażenie, że backend trochę bardziej mi odpowiada. Obecnie uczę się na udemy Pythona i zastanawiam się na jakim etapie zacząć rozglądać się za pracą i co jeszcze powinienem ogarnąć na początek. Mam działalność i jestem dość elastyczny jeśli chodzi o godziny i możliwość dojazdu do Warszawy lub Trójmiasta na przykład na dzień czy dwa w tygodniu. Mieszkam w Olsztynie i tu rynek nie rozpieszcza. Poradzicie coś? Początek jest chyba najtrudniejszy, tzn. chciałbym zachaczyć się gdzieś, gdzie będę mógł się rozwijać, kasa na tym etapie nie jest priorytetem, po godzinach mogę wciąż robić to co obecnie, więc na chleb starczy.
  • 7
@JanHochwander: jeżeli będziesz gotowy po prostu będziesz o tym wiedział, możesz nawet startować od początku, im więcej rozmów zrobisz tym więcej bardziej się poprawiasz w tej kwestii i nauczysz się gadać na rozmowach - pamiętaj to Ty jesteś towarem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JanHochwander: a może chcesz zostać chirurgiem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) na yt trochę jest kursów
@Fallenzgr: jakoś nigdy nie miałem ciągot w tym kierunku, natomiast zawsze ciągnęło mnie do kompów ale z różnych powodów moja kariera ułożyła się inaczej

PS
A nawet gdybym chciał zostać neurochirurgiem to chyba nie ma przeciwwskazań żeby rozwijać się i próbować, jeśli byłoby to coś co mnie grzeje ( ͡°
@JanHochwander: nie jestem obeznany w pythonie ale zasady są wspólne. Chcesz żeby ktoś Cię zatrudnił? Pokaż mu, że potrafisz programować - zrób jakiś projekt od a-z, opublikuj go, a w CV załącz link do kodu na githubie. Pokaż, że nie jest dla Ciebie problemem żeby wszystko rozwiązywać samotnie, może nie będziesz potrafił dobierać optymalnych decyzji ale kod na juniora nie musi być idealny.
@JanHochwander Na rozmowie będziesz przeorany z podstawowej wiedzy, nie zrażaj się gdy czegoś nie wiesz. Jeśli o czymś słyszałeś ale nie wiesz szczegółów to też nie koloryzuj. Moje ulubione pytanie to np. 'kiedy użyjesz interfejsu, a kiedy dziedziczenia'. Bardzo łatwo po odpowiedzi odróżnić czy ktoś jest przed-juniorem/juniorem/midem/seniorem :)
@januszgorszyciel: Dzięki, wymyślę zatem jakiś projekt i go zrealizuję. Swoją drogą to ciekawe jak moja kilkunastoletnia (i pewnie wielu innych osób z różnych branż) kariera rozpoczęła się trochę przypadkowo od rozpoczęcia pracy w firmie z danej branży. Zaczynałem od składania map a po kilku miesiącach zaczynałem przygotowywać projekty teletechniczne. Stąd też chęć podjęcia stażu/praktyki gdzie od osób w koło można się bardzo szybko wielu rzeczy nauczyć.