Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć. Kupuje auto w białym kolorze. Żona twierdzi że to słabo wygląda. W sumie ma rację, bo tak biały lakier dostanie kurzu i wygląda jak tani plastik... wymyśliłem żeby położyć ceramike na lakier, to wydobędzie głębie z tego lakieru. Chyba że są inne metody? Jakieś pomysły? Ktoś godny polecenia w okolicach Łodzi? Pacjent to audi a4 b9 z 2018r. #detailing
  • 8
@rabarbarowyStraznik: Akurat na białym lakierze tak bardzo rysek nie widać, prędzej jakieś zabrudzenia z drzew. Czarny moim zdaniem dużo trudniej utrzymać, każdą jedną nawet najmniejszą ryskę widać. Za to z czarnego wyciągniesz ładny połysk i głębie, z białego bardzo trudno. Z ceramiką to się zastanów bo to droga zabawa, moim zdaniem lepiej wosk położyć bo samemu ogarniesz. Chyba, że ceramikę też umiesz sam nałożyć.
@rabarbarowyStraznik: nie wiem jak ceny w jakimś studio w Twoich okolicach ale taka sensowna ceramika z polerką przed tym itp to jest koszt 2-3 tys i więcej. Jak sobie sam zrobisz to jasne, ze taniej ale nie wiem w końcu czy sam byś chciał robić czy oddać komuś. No i ceramika na początku da fajny połysk i hydrofobowość ale to samo osiągniesz woskiem, a tak jak mówię, wosk sobie spokojnie sam
@rabarbarowyStraznik: No dużo zależy od studia i rejonu Polski ale w Nowym Sączu od takich cen się zaczyna. Pewnie ta Audi bliżej 3-4 tys ale do 10 to raczej nie dobije ;)

Folia do zmiany koloru moim zdaniem lepsze wyjście, wprawdzie też może się porysować ale ma pewne zdolności regeneracyjne i zawsze po latach można ją ściągnąć czym uchroni się lakier pod spodem. W NS u znajomego za takie auto (oklejenie
@rabarbarowyStraznik: Przy białych najlepiej grać kontrastami. Opiekuję się dużym suvem w białej perle i największą robotę widać, gdy posmaruje się opony i wszystkie plastiki, nadkola, dokładki aby były idealnie czarne.
@rabarbarowyStraznik: Jeżeli nie jesteś zadowolony z koloru to możesz go zmienić folią. Powłoka ceramiczna raczej dużo nie zmieni w kwestii wyglądu białego koloru. Możesz położyć wosk naturalny (za około 40 zł) aby się przekonać jaki efekt uzyskasz.