Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam kilka pierdół w koszyku i przy części po prostu nie opłaca mi się dopłacać do Standard Shipping bo wysyłka jest droższa od przedmiotu, tymczasem tylko taki jej rodzaj pozwala na skorzystanie z paczkomatu. Zostaje więc Saver Shipping z dostawą pod adres.
1. Czy ktoś już ustalił jak wygląda w takim przypadku temat tej dopłaty 8,50 PLN?
2. Czy mogę samodzielnie dokonać zgłoszenia celnego? Strona KIS wspomina, że muszę dysponować jakąś aplikacją umożliwiającą przesyłanie dokumentów elektronicznych do systemu AIS/IMPORT, albo w przeciwnym przypadku ustanowić przedstawiciela celnego... Wychodzi więc, że przed PP i ich kontrowersyjną dopłatą ucieczki nie ma? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#aliexpress
  • 4
  • Odpowiedz
@krzaczor93: 1. Dopłata to 17,90 zł, a nie 8,50

Nie jest naliczana bodajże wyłącznie wtedy, gdy zamówisz towar przez Aliexpress Standard Shipping (wysyłają pocztexem lub do paczkomatu Inpost)

2. Dokładnie, "musisz mieć aplikację umożliwiającą przesyłanie elektronicznych komunikatów do systemu AIS/IMPORT"
  • Odpowiedz
@Aniadozmywania: Orientujesz się może co w sytuacji gdy od różnych sprzedających ale w tym samym momencie zamówię kilka przedmiotów wysyłką Saver Shipping? One ulegną jakiejś "konsolidacji" na etapie pośrednika, czy raczej powinienem spodziewać się tych ~18 złotych za każdą oddzielnie? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@kontokontokonto: Tak.
  • Odpowiedz