Wpis z mikrobloga

Pytanie o jakość debaty publicznej w mediach społecznościowych jest wciąż aktualne. Gdy 2 lata temu na SprawdzamyJakJest.pl wspólnie przyglądaliśmy się gminnym social mediom (Uwaga: trwa kolejna kampania!), odkryliśmy, że pomysł korzystania z tej formy komunikacji z mieszkańcami zwykle pojawia się spontanicznie, bez wcześniejszego planu czy tworzenia reguł. Jaki jest status takich mediów i czy wolno w nich więcej?
W 2020 roku Norbert Orłowski, dzięki wsparciu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka skierował do sądu powództwo, w którym wskazuje, że blokada przez prezydenta Ciechanowa na Facebooku naruszyła jego dobra osobiste. Złożyliśmy w tej sprawie opinię przyjaciela sądu, a na jutro tj. 7 lipca wyznaczono termin rozprawy.
Więcej o sprawie Norberta.

Wołam


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #sprawdzamyjakjest #socialmedia #ciechanow
  • 26
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska a powiedźcie mi bo od jakiegoś czasu trzaskam te odpowiedzi już nawet w rankingu jestem top 10 xd :-) ale do rzeczy cały czas czekam na odpowiedź władz jednego z miast któremu zadaliście pytanie i odpowiedzi nadal brak. Czy gmina musi w ogóle odpiwdziec, co jak nie otrzymacie odpowiedzi?
  • Odpowiedz
a powiedźcie mi bo od jakiegoś czasu trzaskam te odpowiedzi już nawet w rankingu jestem top 10 xd :-)


Gratulacje i dziękujemy za pomoc! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale do rzeczy cały czas czekam na odpowiedź władz jednego z miast któremu zadaliście pytanie i odpowiedzi nadal brak. Czy gmina musi w ogóle odpiwdziec, co jak
  • Odpowiedz
@cecyl: Tak jak wspomniał @DOgi fragment strony z kampanią o mediach społecznościowych gmin na Sprawdzamyjakjest.pl. Po zalogowaniu można tam czytać odpowiedzi gmin, oznaczać prawidłowe odpowiedzi. By pomaganie nam było przyjemniejsze, w serwisie są wprowadzone elementy grywalizacji - ranking Mistrzów i Mistrzyni kampanii widoczny na zrzucie ekranu, czy specjalne odznaki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Watchdog_Polska - @cecyl: Tak jak wspomniał @DOgi fragment strony z kampanią o mediac...

źródło: comment_1625669119uvajXzHFstUfLZ5MNkaHGD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz