Wpis z mikrobloga

#mibox #xiaomi #kodi #androidtv #tv #telewizory

Cześć! Mam pytanie, mam drugi telewizor LG 1080p który niby jest Smart ale nie potrafi odtwarzać plików x264 ani x265 (HEVC), czy jeśli kupię Mi Box S 4K będę mógł podłączyć pendrive lub dysk i odtwarzać takie pliki przez VLC? Jeśli otworze 4K x265 to mój telewizor będzie mógł wyświetlić obraz (oczywiście w 1080p) czy same pliki muszę być Max 1080p przez mi box żeby można było to odtworzyć?

Sorrki za dużo tagów ale chciałbym się dowiedzieć i zamówić, z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi
  • 7
@norbert7455: Mam MiBox S 4K z dokupionym konwerterem Ethernet (bo sądziłem, że to rozwiąże problemy - podejrzewałem jakość wifi). Odtwarzanie (u mnie na starym TV 1920x1080 - bo to ekran przy kompie) w VLC plików H.265 stwarza problemy w postaci zatrzymań co 6-8s. Przy czym próbowałem zmieniać bufor - bez skutku. Inni użytkownicy RÓWNIEŻ o tym problemie wspominają, nie jestem jedyny. Ten sam plik w tej samej sieci na kompie (R5/3600/RTX2070S)
@bialy100k: dzięki za odpowiedz, powiedz mi proszę o jakim bitrate przy 4K x265 zarywa bo wiadomo ze pliki mogą być po 2gb za odc serialu jak i po 50gb za film, czy przy 1080p x265 cokolwiek zarywa? To zapasowy tv wiec nie musi być idealnie ale chciałbym wiedzieć jak to mniej więcej jest bo dużo alternatyw w tym budżecie to nie ma
@norbert7455: Ten plik to blisko 2:20h i ma ponad 55 GB. Pobrałem go kiedyś specjalnie właśnie dlatego, żeby zobaczyć "czy nie rwie". Obraz NIE jest na pełnym ekranie (częściowo czarne ramki dookoła). Jednak trudno mi powiedzieć z czym jest to związane, bo "rwanie/cięcie" pojawia się na różnych materiałach i rożnych aplikacjach, nie tylko i wyłącznie H.265. Mi to wygląda na niedociągnięcie sprzętowe gdzieś w samym Miboxie. Ja generalnie używam Miboxa do
bialy100k - @norbert7455: Ten plik to blisko 2:20h i ma ponad 55 GB. Pobrałem go kied...

źródło: comment_1625508462duKrh9fdaf22ZzMTluYXpA.jpg

Pobierz