Wpis z mikrobloga

Mam 3 pary AKG K518 i w każdych coś jest zepsute.
Jedna ma kiepsko wymienionego jacka, jedna chyba przetarty kabel przy jednej ze sluchawek, a ostatnia była przez kogoś już "naprawiana" - widać odizolowany przewód przy wejściu do nausznika, też przestała lewa grać.

Gdzie w #krakow moglbym to naprawić? Szkoda mi wyrzucać tych słuchawek bo nie są to jakieś skomplikowane naprawy, a model jest już nieprodukowany. Niestety brakuje mi sprzętu żeby samemu to ogarnąć. Jaki to moze być koszt? Stawiam że sie nie opłaca.

#audio #sluchawki #naprawa #akg #recabling

PS: dwie "felerne" pary dostałem w prezencie - na olx były sprzedane jako idealne ... ( ͡° ʖ̯ ͡°) trzecia była moja, używałem ich 5 lat.
  • 10
Jaki to moze być koszt?


@DJ_QBC: 2 dychy za jakąś podstawową lutownicę, do kupienia nawet w lidlu czy coś, z 5zł na zapasowy kabel audio, 5zł za opakowanie cyny

poziom trudności - zerowy, wystarczy obejrzeć parę tutoriali na yt

a jak będziesz naprawiać własnoręcznie to przy okazji możesz po prostu zamiast całego kabla przylutować w odpowiednim miejscu sam port jack i będziesz miał wymienny kabel - on się psuje głównie przez
@alfisko: zależy do czego. Jak do użytku domowego to tak, jest wytrzymalszy i mniej podatny na problemy z niestykającymi się elementami. Ale jest grubszy i cięższy, bardziej kosztowny. Do użytku na zewnątrz się nie nadaje. A mini xlr kosztuje sporo kasy. Nie warto.