Wpis z mikrobloga

Murki, jak myślicie - kamizelka tego typu powinna być przylegająca czy raczej z lekkim luzem? Nigdy nie miałem do czynienia ze softshellem. Pod spodem nosiłbym lekko opinająca koszulkę merino.

https://www.decathlon.pl/p/kamizelka-trekkingowa-softshell-trek-500-wind-meska/_/R-p-306460

U mnie rozmiar M jest idealnie dopasowany, nigdzie nie uciska (nie wiem czy by się to zmieniło po całodziennej wędrówce), a rozmiar L jest delikatnie luźniejszy, nie opina ciała tak jak M.
Dodam jeszcze, jakby ktoś był zainteresowany - XL to wręcz płachta, więc odstępy między rozmiarami są nierówne.

I teraz mam dylemat, czy odesłać M czy L. Boję się trochę, że po całym dniu M jednak zacznie mnie uciskać, a z drugiej strony mam obawy, że L w miarę upływu czasu rozciągnie.

#gory #trekking
  • 1
@Nitro_Express Powinna być dopasowana ale nie opinająca jak np bielizna termoaktywna czy "potówka".
Jak będzie za luźna to wiatr będzie podwiewał a jak będzie za ciasna to w razie obniżenia temperatury nie będziesz mógł ubrać bluzy czy grubszej koszulki z długim rękawem. Z tego co opisałeś to ja bym wziął L