Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie odnośnie #samochody z salonu. Ogólnie miałem mieć odbiór za jakieś 2 tygodnie (15 lipca na umowie) ale dealer ( #kia ) nawet nie jest w stanie określić czy nawet będzie w tym miesiącu ze względu na braki scalaków na rynku.

Ogólnie sytuacja jest taka że przy zakupie dealer zapewniał mnie że auto jest w ostatniej fazie produkcji i to kwestia 2 tygodni aż wyjedzie z fabryki i tak naprawdę od terminu odbioru zależy czas transportu.. No i tak minęły 3 miesiące.

Wg umowy dealer zobowiązał się oddać zaliczkę rezerwacyjną lub udzielić rabatu. Był ktoś w takiej sytuacji? Zastanawiam się czy coś mogę ugrać idąc np do dealera z innej grupy albo jakiś rabat w związku z niedotrzymaniem umowy, poza zwrotem zaliczki.

Dodatkowo auto biorę z #leasing który został zaakceptowany wstępnie ale nie podpisany ze względu na to że nie było jeszcze odbioru .
  • 7
  • Odpowiedz
@v-tec: o #!$%@? xd a niby w umowie to sztabka złota za dzien opóźnienia wpisana? XD to tylko samochód, dostaniesz zwrot zaliczki i uścisk dłoni kierownika salonu
  • Odpowiedz
@Czokowoko: możesz rozmawiać o rabatach, ale pewnie nie będzie łatwo bo wszystkie marki mają ten sam problem.. Jak zależy na czasie to ewentualnue iść na kompromis i wziąć coś wyprodukowanego
  • Odpowiedz