Wpis z mikrobloga

Nie wiem, czy nie zrobiłem mojej karcie graficznej kuku. Odpalam sobie od paru tygodni w stare buildy ze stalkera, ostatnio grywam w Daggerfall Unity i zauważyłem, że grając w builda parę razy mignął mi ekran. Myślę sobie, pewnie build jak to build świruje. ale wczoraj grałem w Daggerfalla i na dwie sekundy pociemniał mi ekran, a po wyłączeniu gry, jak przeglądałem neta znowu na dwie sekundy mi nic nie wyświetlało. Mam lapka od około 5 miesięcy i nie wiem, czy nie zrobiłem sobie i jemu kuku grami. Grałem co prawda na początku wiosny w Helltakera i Amnesia:Maszyna dla świń i nic nie było, ale może to dlatego tylko, że były to pierwsze gry i jeszcze nie zaczęła mi się karta jarać (?).
Sterowniki mam zaktualizowane, a karta to Intel(R) HD Graphics 5500.
Czy to słaba karta i nie powinienem jej przeciążać?
Czy to znaczy, że koniec z graniem? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#komputery #kartygraficzne #elektronika #pc
  • 10
@wypokowy_expert: Jasne że tak umiera grafika, ale mówimy o integrze. Jeśli uszkodzeniu uległaby grafika, to sam procesor też by to odczuł.

@DIO_ sprawdzenie temperatur jest zawsze dobrym pomysłem, możesz użyć programu jak OCCT/Aida64 albo mieć odpalony w tle jakiś program typu HWinfo, HWTemp czy OpenHardwareMonitor podczas grania
@DIO_: Miałem podobnie z lapkiem asusa (rog gl552vw) na początku migało na kilka sekund, po miesiącu musiałem baterie wyciągać, żeby był obraz. Stawiałem na matryce, ale patrząc na papierki z serwisu to całą płytę wymienili... Co prawda to był laptop z dedykowaną, ale ekran teoretycznie do integry podpięty.