Wpis z mikrobloga

@Iucek podobnie było jak Pyton łapał Koprowiak za kolano. Też milczał a później to bagatelizował, że to było tak po koleżeńsku po pijaku. A jak była sprawa o gwałt z Ronaldo to po nim jechał
Liczę że w odwołaniu sąd da mu wyższy wyrok


@DonTadeo: "Poprawienie kwalifikacji prawnej na niekorzyść oskarżonego może nastąpić tylko wtedy, gdy wniesiono środek odwoławczy na jego niekorzyść."

"SN podkreślił, że w przypadku braku środka odwoławczego na niekorzyść oskarżonego jego sytuacja w postępowaniu odwoławczym nie może ulec pogorszeniu w jakimkolwiek zakresie, w tym także co do poczynionych ustaleń faktycznych."

A zatem:

Art. 437. [Rodzaje rozstrzygnięć sądu odwoławczego]
§ 1.
Po rozpoznaniu środka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wewnetrzny_Recenzent: ale to nie jest apelacja. Z tego co rozumiem on dostał wyrok nakazowy (w dużym uproszczeniu - odpowiednik nakazu zapłaty z postępowania cywilnego), jego obrońca wniósł sprzeciw więc sprawa trafi do postępowania zwyczajnego. I co przy tym ciekawe, wyrok może być surowszy od wyroku nakazowego i często właśnie tak jest.
@BigGuy: Jazda pod wypływem alkoholu powyżej 0,5 promila, to jest już przestępstwo, a on miał 1.6 promila, więc to już podchodzi pod kodeks karny. I nie napisałem, że to jest apelacja, a środek odwoławczy.

Prowadzanie pojazdów w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo i grozi za nie:
grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2
zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wewnetrzny_Recenzent: tak, ale powołałeś się na to, że w przypadku braku środka odwoławczego na niekorzyść oskarżonego sytuacja w postępowaniu odwoławczym nie może ulec pogorszeniu - reguła ta nie dotyczy sprzeciwu od wyroku nakazowego, a taki został złożony w sprawie Żewłakowa. I wiem co mówię, bo pracuję w tym.
@BigGuy: Ja wiem, że masz rację, ale odpisałem dla tamtego Mirka na jego stwierdzenie, które nie miało nic wspólnego z treścią orzeczenia związanego z tym wyrokiem nakazowym, który zapadł wobec Ż. A ja odniosłem się tylko do tamtego jednego zdania "Liczę że w odwołaniu sąd da mu wyższy wyrok" wyjaśniając na czym polega proces odwoławczy od wyroków sądów I instancji i jakie mogą być ewentualne skutki skorzystania z tych środków po