Wpis z mikrobloga

@dziecielinapala: zazwyczaj na plastrach które tworzą na ściankach są komórki na czerw trutniowy, warto go ograniczać, oczywiście z głową. Jeżeli to komórki typowe dla larw robotnic to może warto poczekać kilka dni jeżeli jest w zaawansowanej fazie rozwoju.
@dziecielinapala: zanim odbudują węze to trochę minie + zanim tam złoży ktokolwiek jakieś jajka też zejdzie trochę czasu - pytanie czy jest czerw, jeśli jest go dużo to może warto zastanowić się nad tym żeby wyciąć delikatnie te dzikie zabuodwy i włożyć do ramki zamiast węzy
@dziecielinapala: pytanie czy na 100% jest królowa bo jeśli nie ma to koniecznie trzeba dokupić lub dołożyć im ramkę z innego ulu z jajkami - bez królowej i jajek z których może powstać królowa zaczną trutowieć zwykłe pszczoły i składać nieunasiennione jaja - wtedy ul umrze w kilka tygodni
@kkk240: dziadek do mnie przywiózł pusty ul i miał mnie uczyć jak przyjdą pszczoły, ale nie zdążył bo zmarl. Parę razy tylko z nim kiedyś miód podbieralam,a tak to nie wiem o co w tym chodzi xD
@dziecielinapala: oj to dużo teraz nauki przed Tobą jeśli chcesz to utrzymać :) polecam być bardzo delikatnym i uczyć się z youtube bo jest najszybciej i jak widzisz na filmie to prościej zrozumieć niektóre rzeczy... Teoretycznie rójka powinna już zostać, powinna mieć matkę i powinna bardzo szybko się teraz rozwijać i budować bo po to się roi. Jak uda się ją przezimować to będzie już prosta droga do pasieki :D
@dziecielinapala: Ja tam nie polecam kół pszczelarskich :) chyba że lubisz użeranie się z komunistycznymi staruchami którzy wpiszą Ci że masz już 20 uli a na przyszły rok nabierze na Ciebie dotacji :)
@dziecielinapala: @kkk240: ja mam dobre wspomnienia z koła, zanim miałem pierwsze pszczoły to byłem kilka razy na pasiekach u nich popatrzeć, potem nawet dostałem 3 rodziny za symboliczne kilka złotych (ale prawda - rozmawiałem z pszczelarzami raczej w moim wieku niż w wieku mojego dziadka)

i tu raczej chodzi o szybkie znajdź kogoś kto Ci TERAZ pomoże niż szukanie przyjaźni na cały rok, bo jak ul zacznie się składać z