Wpis z mikrobloga

Jedynym legitnym wskaznikiem do ewentualnego lockdownu na jesien powinna byc ilosc hospitalizacji a nie zakazen. o ile w Pazdzierniku zeszlego roku z 30.000 zakazen bylo 800 zgonow, to dzieki szczepieniom w tym roku z 30.000 zakazen moze byc tylko 5 zgonow (dane z dupy) w kazdym razie ilosc zakazen rok do roku ulegla inflacji :) wiec moze ich #!$%@? i 100.000 a lockdown nie bedzie potrzebny. Niby oczywiste ale warto o tym pamietac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#koronawirus
  • 7
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: no tak, dobry algorytm :) a z tej mapki juz widac, ktore regiony beda (na wlasne zyczenie) w lockdownie... o ile Delta w ogole u nas zaskoczy... do UK przwiozlo ja 20.000 turystow z Indii zanim sie kapneli i wprowadzili kwarantanny dlatego teraz sa w dupie. Btw. jak Twoim zdaniem bedzie wygladal Polska zlota jesien jesli chodzi o pandemie?
@nn-borg: Nie wiem. To jest bardzo trudno przewidzieć szczepienia trwają i to one są kluczowe, tak jak i pojawienie się nowych wariantów. Jeśli wariant delta(albo inny) się rozniesie to wzrosty zachorowań będą w możliwe w całej Polsce. Niestety są duże szanse, że tak się stanie, kiedy i jak gwałtowne będą trudno przewidzieć.
Nie wiem ilu ludzi się zaszczepi, jak będą zachowywać się firmy(praca zdalna) ani politycy.

Zwróć uwagę na mapkę wyżej,
ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl - @nn-borg: Nie wiem. To jest bardzo trudno przewidzi...

źródło: comment_1624908057txVFupi35DuIk1CLmnlzxW.jpg

Pobierz