Wpis z mikrobloga

Dobra to jak już tu siedzę to też zapytam o coś. Jak to rozegrać. Oddałem tel matuli do serwisu (na razie nie podaje jakiego) był problem z klawiaturą, tzn wciskasz 8 a na wyświetlaczy 852. Rozkręciłem, stwierdziłem, że ja tego nie ogarnę więc serwis. Pytam o koszt - do 50 zł bo "widzę, że tel nie zalany- co jest istotne" Jak go rozkręcałem również nie widziałem śladów zalania. Ok - odbiór - okazuje się, że tel był "podlany" w ichniejszej definicji znaczy to to że mógł np. leżeć w wilgoci. OK- proszę sprawdzić czy działa, gwarancja 3 mce. No i teraz do rzeczy, minął mniej więcej miesiąc, okazało się, że aparat nie działa (tzn wygląda jakby ktoś go budyniem zalał), ale rozkęcam tel ponownie i co? Wygląda jakby leżał ze 3 dni na dnie jeziora. Ewidentnie wymieniona cała płytka wraz aparatem bo to lutowane jest. Koszt- 50zł naprawione jedno a #!$%@? 2. Myślę żeby iść tam z włączonym dyktafonem i zobaczyć co powie, ale może macie ciekawsze propozycje jak to rozegrać? Tel stary, nie zależy mi, ani matuli zabardzo na nim, ale takie oszukiwanie w prawie centrum WWA? Jak się nie dogadam to będzie dokładniej to opisane.

TL:DR

Wymieniają części w serwisie gsm z nowych na zalane.

#gsm #oszukujo
  • 11
  • Odpowiedz
@beer_man: ja miałam tak, że kupiłam jakis tani telefon zastępczy- używany i po jakims czasie również klawisze źle działały. wcsnęłam jeden, a na ekranie wyskakiwały dwa inne, reszta dzałała. poszłam w to samo miejsce żeby mi naprawili. gdy oddali telefon klawisze owszem- działały, ale już mi wcisnęli stara baerię, która po naładowaniu trzymała kilka godzin ; (
  • Odpowiedz
@SkieryMonster: Właśnie w tym rzecz, wiele nie ma nt tego serwisu w necie, ale parę negatywnych opini jednak jest.

ED: to że takie punkty lecą w #!$%@? to wiadomo od dawna, no ale kurde stara nokia, koszt 50 zł gdzie wartość tela to ze 150 i jeszcze przycinać?
  • Odpowiedz
@SkieryMonster: Nic z tym nie zrobisz, dalej będą żerować na tych co nie ogarniają. Tak jest z każdym serwisem czy to gsm, komputerowym czy samochodowym. No nic, może jutro zobaczę jak to pracownik rozegra bo sam jestem ciekawy ich podejścia.
  • Odpowiedz
chyba tak będzie najlepiej- szukac zaufanych punktów ; ) chociaz w takich i tak może sie kiedys przytrafić nieciekawy incydent. a ja juz czekam kilka miesięcy na nowa baterię do starego telefonu i tak co tydzień słyszę, że zamówią :D no i jeszcze nie zamówili :D
  • Odpowiedz