Wpis z mikrobloga

Jade jutro na dosyć daleka trasę, I właśnie zauważyłem że w razie draki nie mam żadnej dętki ani latki. Czy w razie czego zadziała doraźnie kropelka (bo tyle teraz u siebie kupię)? #rower
  • 7
  • Odpowiedz
@Soothsayer: a jest coś co prowizorycznie zadziała? Widziałem kiedyś patent z obklejeniem taśmą klejącą. Na myśl o przebitej dętce mam flashbacki jak niosłem rower przez 3 km by wyjść z lasu gdzie czekał na mnie transport ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MeowsAndStuff: nie wiem, po tym jak nawet zestawy naprawcze do dętek mnie zawodziły i musiałem iść piechotą 20km w deszczu to woziłem już tylko i wyłącznie dwie zapasowe dętki xd Kropelka nie zadziała bo nie jest elastyczna
  • Odpowiedz
@MeowsAndStuff: możesz ewentualnie spróbować taśmę izolacyjną, jest najbardziej elastyczna z popularnych. Najważniejsze żeby mieć pompkę, wiele uszkodzeń jest małych i można jechać dopompowując co parę km.
  • Odpowiedz
@mjr_bien: @MeowsAndStuff: taśma może się sprawdzić, ale jako dojazdówka. Jak mocno oblepisz to w tym miejscu napompowana detka będzie miała mniejszą średnicę i będzie bicie góra dół. Jak zbyt słabo oblepisz to nie utrzyma ciśnienia. Chyba tak kiedyś też próbowałem.
  • Odpowiedz