Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam ponownie.
Wczoraj dodawałem wpis, ale za dużo w nim dodałem, więc teraz bardziej streszczę problem ze spisem powszechnym:
- bez problemu dodałem siebie i swoich rodziców do spisu powszechnego poprzez internet,
- ze mną też mieszka babcia (mieszkamy w miejscowość A), która nigdzie nie jest zameldowana i nie ma stałego miejsca zamieszkania,
- babci mieszkanie zostało sprzedane w miejscowości B, żeby spłacić jej długi częściowo, tam mieszka nowy lokator,
- nie wiem czy w spisie powszechnym babcia ma mieć stałe czy tymczasowe miejsce zamieszkania (spis powszechny nie pyta o miejsce zameldowania tylko zamieszania),właśnie o to jest problem gdy pytałem się rodziców jak tu zrobić
- gdy dam stałe miejsce zamieszkania to tylko mógłbym dać obecne miejsce zamieszkania (zresztą musi jeszcze długi spłacić oraz nie ma gdzie się wybrać, tylko nas ma),
- gdy dam tymczasowe miejsce zamieszkania to oprócz obecnego jej miejsca zamieszkania to jako stałe musiałabym też coś dać, ale jak napisałem sprzedała mieszkanie, ale mógłbym tak dla odczepnego napisać miejsce zamieszkania - mieszkanie jej wnuków (też w miejscowości B, sąsiednie bloki),
- albo czy ją usunąć ze spisu i zrobić oddzielnie dla niej? Bo jeszcze nie wysłałem do GUS danych tylko czekają na wysłanie.

Co robić? Bo nie chcę przypału i kar pieniężnych.

#pytanie #pytaniedoeksperta #spispowszechny #spis #gus #problem #polska #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60d4c9484dac4f000b201af6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 2
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Skoro babcia mieszka z tobą, to znaczy że to jest właśnie jej stałe miejsce zamieszkania. Powinieneś ją spisać na swoim adresie. Zameldowanie lub sprawy związane z długami lub sprzedażą jej poprzedniego mieszkania nie mają żadnego znaczenia i Urzędu Statystycznego to nie interesuje.
  • Odpowiedz