Wpis z mikrobloga

@kowal02: Sodówa chyba nie zawsze wali jupiterom na łeb, a w każdym razie nie zawsze skutkuje takim chamstwem w stosunku do widzów. Choćby przysłowiowy #mariobudowlaniec - nie kojarzę, żeby tak się wypowiadał. #piwnykrzychu na początku udawał owieczkę, twierdził, że dzieli się swoją wiedzą z dobroci serca, ale od jakiegoś czasu przestał udawać i pokazuje prawdę o sobie :)
@BartekBuduje: Komentującemu chodziło o to, że rurki pp są droższe z metra niż gotowe dystanse kupione na allegro (w innym komentarzu ktoś pyta piwnego, dlaczego nie kupił gotowców) i droższe niż rurki igielitowe do kabli, zazwyczaj stosowane zastępczo za gotowce. W skali całej budowy koszt takich rurek jest oczywiście bez znaczenia, a pocięli akurat pp, bo pewnie mieli pod ręką. Mi osobiście bardziej by przeszkadzała ta pleśń na szalunkach - niby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@berman: gotowe dystanse tańsze? Dziwne, jak ja budowałem 2 kąta temu to pp było dużo tańsze. Co do rurek kablowychyto całkowicie się nie nadają bo rurka z pp czy ta gotowa umożliwiają skręcenie szalunku na sztywno w ich miejscu a rurka elektryczna na to nie pozwala a to duża różnica
@JaglanKaszanu: ;))) Komentujący użył skrótu myślowego: piwny pracuje w sandałach, czyli bez butów roboczych (majstry mają buty). Co się może stać, jak bloczek spadnie stopę - wszyscy wiedzą.
@berman: komentarze.....moze tym razem piwnemu krzychowi slonce zaszkodzilo albo przetestowal mlotek na swojej glowie.Co do rurek pp jako dystanse #piwnykrzychu robi "robote z materialem" czyli juz raz ktos zaplacil za te rurki (zostalo mu) a teraz beda zaplacone drugi raz.Szpilki 33cm szybko sie na jutubowych budowlancach zemszcza.