Wpis z mikrobloga

Pamiętam dobrze eliminacje do Euro 2004. Szło nam jak krew z nosa po tym jak zapieprzyliśmy początek (trener Boniek i pamiętne 0:1 z Łotwą w Warszawie... Boże, do dziś mnie boli jak myślę o tamtej padace). Potem kadrę wziął Janas i trochę ogarnął, ale Szwedzi dwa razy pokazali nam miejsce w szeregu (0:3 w Sztokholmie, 0:2 w Chorzowie).

Przed ostatnią kolejką sytuacja wyglądała tak:
Szwecja 17 pkt. i pewny awans
Łotwa 13 pkt.
Węgry 11 pkt.
Polska 10 pkt.
Drużyna z drugiego miejsca trafiała do baraży.

W ostatnim meczu ograliśmy Węgrów na wyjeździe 2-1. Baraże były w zasięgu ręki, wystarczyło, że Szwedzi u siebie pokonają obiektywnie słabą Łotwę.
I przegrali 0-1. Przegrali chociaż mieli karnego, chociaż Łotysze dostali czerwoną kartkę. Przerwali jakaś strasznie długą seria meczów bez porażki u siebie. Szok i niedowierzanie, wściekłość w Polsce, mnóstwo teorii spiskowych. I jak dziś pamiętam pomeczową wypowiedź jednego ze szwedzkich reprezentantów. "No tak, prawda, dziś przegraliśmy i przez to Polacy odpadli, ale może kiedyś będzie odwrotna sytuacja, Polska będzie potrzebować punktów w meczu z nami i wtedy się zrewanżujemy, hehe".

NO I TAK SOBIE MYŚLĘ, WREDNE SVENSSONY, ŻE LEPSZA OKAZJA TO SIĘ JUŻ CHYBA NIE TRAFI

#mecz #wykop30plus #reprezentacja
JPRW - Pamiętam dobrze eliminacje do Euro 2004. Szło nam jak krew z nosa po tym jak z...

źródło: comment_16244562303mbx0HSwYEPtvBngiykJpB.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@JPRW: Jeszcze nigdy nie spotkałem się z inną opinią niż "Szwedzi podłożyli się wtedy Łotwie". Nawet nikt nie zauważał, że tam im remis wystarczał. Mieli życiową szansą i ją wykorzystali. Tak to widzę.
  • Odpowiedz
@JPRW: nie bronię Bońka, bo wyniki faktycznie miał fatalne jako trener, ale jeśli rozmawiamy o okresie związanym z Euro 2004, to trzeba przyznać, że Łotysze mieli swój złoty okres w piłce nożnej. Co prawda to i tak za mało by być nazywanym dobrą drużyną, ale jednak zakwalifikowali się na Euro i w grupie podzielili się punktami w spotkaniu z Niemcami, którzy potem nie wyszli z tej grupy. Gigant może z tej
  • Odpowiedz