Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim,

chcę nauczyć się korzystać z drukarki 3d. Decyzja już jednak ostateczna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zanim kupię swoją pierwszą drukarkę chciałbym nauczyć się obsługiwać oprogramowaniem do modelowania wydruków - i tutaj nie mam pojęcia w co się zagłębić. Co byście polecili dla laika? Kompletnie się nie znam na cad'ach itd więc też nie chciałbym wydawać pieniędzy na oprogramowanie oczywiście o ile jest taka możliwość. Obsługi jakiego programu uczyć się na początku?

#druk3d #drukarki3d
  • 9
  • Odpowiedz
@RocketMann112: z tego co tutaj widzę to Felonious_Gru zawsze poleca Fusion360 i podobno jest darmowa wersja dla użytku domowego. Ja sam będę próbował (sam czekam na swoją drukarkę) robić modele w blenderze, ale to tylko dlatego, że go znam (:
Ze slicerów znam tylko Cure, ale to chyba zależy od drukarki? sam nie wiem.

  • Odpowiedz
Zanim kupię swoją pierwszą drukarkę chciałbym nauczyć się obsługiwać oprogramowaniem do modelowania wydruków - i tutaj nie mam pojęcia w co się zagłębić.


@RocketMann112:

my tez nie, bo nawet nie wiemy, co chcesz modelowac - sztuke, czy przemyslowke.

więc też nie chciałbym wydawać pieniędzy na oprogramowanie oczywiście o ile jest taka możliwość


@RocketMann112:

oczywiscie, jest pelno darmowego softu, tylko nie kazdy nadaje sie do konkretnego zastosowania - wiec znow -
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RocketMann112: nie trzeba się uczyć oprogramowania zeby drukować. Ja kupiłem drukarkę i drukowałem gotowe rzeczy i w trakcie cos tam sobie rzeźbiłem. Myślę że tak jest nawet lepiej bo znasz ograniczenia drukowania juz z praktyki a nie z teorii. Poza tym cos sobie zaprojektujesz, potem cos kolejnego i tak dalej i jak kupisz drukarkę to będziesz miał już parę projektów - ja jak coś sobie projektuje to trzeba ze 3-5 razy
  • Odpowiedz