Wpis z mikrobloga

Letniskowy domek na wsi w sumie na drugim końcu kraju, w którym przebywam może miesiąc w ciągu całego roku. Nikt nie zameldowany, deklarację do odbioru na śmieci można było złożyć tylko na cały rok albo i więcej, nie było opcji tylko za sezon albo miesiące letnie. W związku z tym posegregowane śmieci postanowiłem zawieść do PSZOKu, gdzie powiedzieli że śmieci przyjmą tylko jeżeli mam deklarację odbioru śmieci xD I teraz jak legalnie mogę się tych śmieci pozbyć bez targania ich na drugi koniec kraju? #smieci #polska #odpady #zalesie
  • 15
  • Odpowiedz
@Tomsonem321: Legalnie nie masz gdzie. Wsadź do worka i do bagażnika. Co Ty sobie myślisz? Że można zadeklarować, że się nie mieszka, a później ot tak sobie zawieść śmieci do pszoka? Wtedy mnóstwo ludzi by tak robiło.
  • Odpowiedz
  • 0
@marian1881 Problem w tym że mieszkam tam max miesiąc w roku ale jak chce zadeklarować odbiór śmieci to rok to jest minimum a nawet nie wiem czy nie więcej niż rok. Czemu mam płacić za cały rok skoro generuje śmieci tylko przez miesiąc?
Poza tym chętnie zapłacę za utylizację tych śmieci, wskaż mi tylko jak to zrobić
  • Odpowiedz
  • 1
Zutylizuje te śmieci legalnie bo jestem frajerem i sumienie mi tego nie pozwala #!$%@?ć do lasu ale szczerze mówiąc w ogóle się nie dziwię ludziom którzy olewają segregację i wywalają śmieci do lasu. Jestem gotowy zapłacić hajs za zutylizowane tych śmieci a ani gmina ani PSZOK nie są w stanie mi pomóc. Mniejsze auto, więcej bagaży, śmieci nie wchodzą mi do bagola i co zrobi 9/10 osób? #!$%@? je do lasu bo
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: #!$%@? to jest, że płaci się 50 zł/mc za odbiór śmieci, które za darmo ktoś by chętnie wziął (puszki dla złomiarza, plastik do przetwórni, bio - dla działkowca) a problematycznych nie zabiorą (typu popiół z pieca, opona itp).

Opłata za utylizację powinna być doliczona do ceny produktu - ktoś wprowadza na rynek coś nietrwałego - dolicza do ceny 20 gr, ktoś wprowadza podobną rzecz, ale 2 razy trwalsza - płaci
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Zatem po co obowiązkowe opłaty na odbiór śmieci? Jeden ma 6 bąbelków i co miesiąc wystawia 20 worów z pieluchami (i dostaje 10 000 zasiłków), drugi to biedny emeryt z 1000 zł emerytury, który co miesiąc oddaje jedynie 15 puszek po mielonce.
  • Odpowiedz
@Tomsonem321: Składasz deklaracje przed przyjazdem, że będzie mieszkać 5 osób.. Przed wyjazdem składasz korektę, że będzie mieszkać 0 osób. U nas tak to działa.
Musi być możliwość składania korekty . Ludzie się rodzą i umierają, wyjeżdżają i wracają, więc stan liczebny może się zmieniać.
  • Odpowiedz