Wpis z mikrobloga

#stolarstwo #ogrodnictwo #meble
Pytanie do osób bardziej obeznanych w temacie, robię sobie na ogrodzie podest z palet na którym ułożę meble ogrodowe. Generalnie wszystko mam przygotowane ale pozostał ostatni krok - zabezpieczenie palet i przemalowanie ich na ciemniejszy kolor. Czy możecie polecić czym to najlepiej zrobić żeby zapewnić im najlepszą trwałość? Dodam, że będą większość dnia leżały na słońcu.
  • 9
@Dominias: połóż na czymś te palety, no na połamanych obrzeżach od kostki, tak, żeby nie leżały na glebie bezpośrednio. Znacząco wydluzysz ich żywot, u mnie 5 lat leżały i jak wymieniałem na kostkę to nadal były ok, tyle że miałem nad tym podestem daszek. Zabezpieczałem Vidaronem, ale od chodzenia się wycierał i co dwa lata nową warstwa. Jak chcesz robić odświeżenie na szybko co roku to polecam duże wiadro Vidaronu i
@fimino: ogólnie to prawdopodobnie zrobię podbitkę papą żeby maksymalnie ograniczyć wpijanie wody. Ale niestety nad nimi nic nie będzie, więc będą musiały się zmierzyć z każdymi możliwymi warunkami pogodowymi ( ͡° ʖ̯ ͡°)