Wpis z mikrobloga

Drogie szosowe miruny,
mam napęd Shimano 105 w konfiguracji 52-36 przód i 28-11 tył. W połączeniu ze słabą jeszcze nogą powoduje to kłopoty z bardziej stromymi podjazdami (a spodobała mi się jazda po górach). Co myślicie o wymianie kasety na taką SHIMANO 105 CS-R7000 32-11? Nie będzie problemów z kompatybilnością? te dodatkowe cztery zęby z tyłu dadzą odczuwalną różnicę na podjazdach?

#szosa
  • 26
  • Odpowiedz
@holy_basil: Ja mam takie blaty i kasetę 105 HG 700 11-34 i nie spotkałem jeszcze podjazdu, który by mnie pokonał. Jeśli chodzi o kompatybilność, to chyba kwestia długości wózka w tylnej przerzutce i długości łańcucha?
  • Odpowiedz
@holy_basil:taka zmiana powinna pomóc, jednak sprawdź długość wózka w swojej przerzutce i jej pojemność, strzelam, że krótki wózek oznaczany SS będzie miał pojemność poniżej 30t.
  • Odpowiedz
mam napęd Shimano 105


@holy_basil: Co masz, 5700, 5800 czy R7000?

strzelam, że krótki wózek oznaczany SS będzie miał pojemność poniżej 30t.


@Piotr--K: Nie, więcej.

Ja bym zostawił kasetę a wrzucił kompakta - lepsze stopniowanie a "miękkość" praktycznie taka sama.


@jackill: No nie, korba w stosunku do kasety dużo kosztuje i zmniejszenie na 50 -34 nie rozwiąże problemu, lepiej wymienić kasetę.
  • Odpowiedz
@4x80: Same blaty 200-250 zł, a stare można sprzedać. Przy aktualnych cenach kaset to nie jest złe rozwiązanie.

Miałem 50/34 i 11-32, bardzo szybko zmieniłem na 11-28. Na nasze góry za miękko, 32 z tyłu praktycznie nie używałem.
  • Odpowiedz
@4x80: A teraz dolicz przesyłkę i zobacz na termin dostawy
@holy_basil: Poszukaj na olxie używanych kaset. Sam kupiłem prawie nówki 105, za +-150 złotych. 1000 kilometrów przejechane, a wyglądają jak nówki
  • Odpowiedz