Wpis z mikrobloga

Dlaczego hedonizm jest często przeciwstawiany osiąganiu w i e l k i c h rzeczy? Przecież to się nie wyklucza. Można mieć duże osiągnięcia w jakiejś dziedzinie, a prowadzić dosyć hedonistyczne życie. Taki Feynman nie należał do zbyt cnotliwych, a udało mu się wiele osiągnąć w fizyce. Von Neumann też podobno bardzo lubił się zabawić. Podałem tylko przedstawicieli nauk ścisłych, ale podejrzewam, że takie przykłady można znaleźć także w innych dziedzinach.
Jeszcze jedno: nie interesuje mnie ocena moralna ludzi, o których wspomniałem. Chciałem tylko wskazać, że hedonizm nie wyklucza się z poważnymi sukcesami. Przedstawiłem naukowców, ale podejrzewam, że wśród artystów taka postawa jest znacznie częstsza.

#filozofia
  • 6
  • Odpowiedz
@BRTM: no jak pijesz wóde codziennie, ale rano idziesz normalnie do roboty, i wykonujesz swoje obowiązki, to mozesz osiągnąć sukces. ale jak np. zaczynasz olewać obowiązki bo chlejesz więcej, no to troche trudniej. Ale i tak pewnie w takich zawodach jak muzyk możesz osiągnąć sukces bez problemu mimo hedonizmu. Ale w takim sporcie jednak tracą trochę szansy na sukces zawodnicy, którzy nie odpoczywają wystarczająco itd. no ale i tak niektórym sie
  • Odpowiedz
@BRTM: Moim zadaniem mylisz obraz który jest przedstawiamy publicznie od tego który jest prawdziwy, to że większość ludzi która doszła do rzeczy wielkich nie chwali się publicznie co daje im spust ciśnienia nie oznacza że tego nie robi ( ͡° ͜ʖ ͡°).
No bo rozumiem idee zakazania rękawów w kluczowych momentach, panowie jesteśmy blisko, szampana otwieramy jak się uda i będę pierwszy do polewania, to umartwienie się
  • Odpowiedz
Dlaczego hedonizm jest często przeciwstawiany osiąganiu w i e l k i c h rzeczy?


@BRTM: Kto tak twierdzi? Co to są w i e l k i e rzeczy?
  • Odpowiedz