Wpis z mikrobloga

Osoby 30+ na świętym tagu
Gdybyście mogli dać jakieś rady mi młodszemu. Czego nie robić w życiu żeby nie przegrać, co zauważyliście złego z perspektywy lat. Nie chcę popełniać tych samych błędów.

#przegryw
  • 13
@Abcdef90: Wiele bym dał gdyby ktoś mi to powiedział gdy miałem 15 lat. Ludzie lubią Cię nie za to jaki jesteś, ile masz fakultetów, jakie masz zainteresowania tylko za to jak się czują w Twoim towarzystwie. W kontaktach międzyludzkich wykaż odrobinę zainteresowania drugim człowiekiem, doceń jego osiągnięcia nawet te najmniejsze. No i obowiązkowo ucz się języków. Angielski to minimum.
@Abcdef90: cytując klasyka: #!$%@?ć się od siebie. Mniej się przejmować tym, co pomyślą inni i co dalej będzie. Uczyć się języków, dbać o przyjaciół, bezwzględnie ucinać toksyczne relacje.
Inwestować w hobby, nie używki.
Garść banałów, ale żałuję, że nie brałem tego wcześniej za oczywistość.
@Abcdef90: nigdy nie zamykaj się na nowe informacje lub punkty widzenia

Do wszystkich decyzji podchodź taktycznie - bierzesz to co znajdziesz w necie, to co próbują wmówić Ci rodzice, to z czego naśmiewają się wrogowie i na samym końcu robisz tak, żebyś czuł się z tym dobrze i nie krzywdził innych

Pewność siebie jest dobra i zapewnia uznanie otoczenia, ale istnieje cienka granica między byciem pewnym siebie i kompetentnym, a byciem