Wpis z mikrobloga

Uszkodziła mi się płyta główna GIGABYTE GA-P67A-UD3-B3 - uruchamia się na 2-3 sekundy a później wyłącza i jeszcze raz włącza. Da się gdzieś kupić jej zamiennik lub samą płytę? Czasem trafiają się jakieś aukcje na allegro ale generalnie jest to trudno dostępny towar. Poradzi ktoś gdzieś takiego sprzętu szukać?
#komputery #it #pcmasterrace
  • 7
@hnsolo: Może padł bios, u siebie już 3 razy się ratowałem zapasowym (dual bios). Spróbuj tych metod na przegranie biosu z drugiej kości:

Method 1

Shut off your computer
Hold the power button until your computer starts and shuts down again
Press the power button again, your backup BIOS should kick in now and should re-flash the backup BIOS if there's anything wrong with the new one.

Method 2

Shut off
@hnsolo: Nigdy tam nie kupowałem, ale ebay.pl. Niestety dojdzie spora opłata za przesyłkę i chyba musisz mieć wyraźny powód, że chcesz kupić starą płytę główną, która na aukcjach wcale nie jest tania.
@hnsolo: jak nie musi być dokładnie ta to kup na allegro dowolną z tym samym socketem (LGA 1155). Najlepiej nie od dużego producenta komputerów typu HP/Dell/Lenovo, bo miewają wynalazki typu niestandardowe złącza
@kicek3d pierwsze dwie metody nie zadziałały, spróbuję jeszcze trzecią

@mit-nick wcześniej(od jakichś 3-4 miesięcy) było tak że za drugimi razem po włączeniu komputera się on odpalał a teraz w kółko się włącza i restartuje

@ptt_ pytanie ze starego komputera mam ram (DDR3) i procesor. Przy wymianie płyty głównej tylko za nią bym płacił a tak to muszę zainwestować jeszcze w ram i procesor i pewnie obudowę

@mjr_bien nie musi ale nie ma
@hnsolo: Na allegro masz prawie tą samą płytę a nawet nieco lepszą, bo UD4 (Gigabyte GA-P67A-UD4-B3) w cenie nieco ponad 400 zł. Tak czy inaczej ta płyta ma z 10 lat. Czy warto to już Ty musisz wiedzieć.
@kicek3d: udało mi się ją naprawić. Co prawda żadnym z tych trzech sposobów a poprzez wyjęcie baterii z płyty głównej co poskutkowało restartem biosu i przerwaniem bootloopa. Restartu biosu poprzez wyciągnięcie baterii próbowałem na samym początku ale zapomniałem o innej ważnej rzeczy a mianowicie o odłączeniu zasilacza od płyty głównej który widocznie cały czas ją zasilał

@mit-nick: może zaciekawi cię rozwiązanie.
@ptt_: raczej nie warto ( ͡° ͜