Wpis z mikrobloga

#diy #majsterkowanie #narzedzia #parkside #wkretarka
Przymierzam się do zakupienia wkrętarki do domowych prac. Do wyboru mam Ryobi lub Parkside. Przyznam, że kieruje się na razie w kierunku Parkside z uwagi na dobrą obsługę reklamacji (opinie) i tąńsze akumulatory, gdzie do Ryobi za 4Ah trzeba zapłacić ok 400 zł za oryginał.
Parkside dość drogo wychodzi, ale planuję też kupić inne narzędzia i wykorzystywać z nimi akumulatory z wkrętarki. Cena niestety wysoka, bo od resellerów z allegro, teraz w lidlu nic nie ma.

Którą wybrać?

  • Ryobi R18DD4-242S (2 +4 Ah) 499 zł 54.2% (26)
  • Parkside performance 20-Li C2 (4+4 Ah) ~ 695 zł 45.8% (22)

Oddanych głosów: 48

  • 20
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stroyer: Ryobi to podgrupa Milwaukee i jest mocniejsza niż ten zielony gruz.
zobacz kto ma lepszy wybór sprzętu który by cię interesował.
baterie kupujesz raz, a ogniwa wysokopradowe są dosyć drogie, więc nie da się tu ugrać czegoś za pół ceny.
  • Odpowiedz
@stroyer: ryobi to przynajmniej jakaś marka narzędzi
Jak za rok czy trzy będziesz potrzebował akumulatora - to kupisz akumulator do ryobi. Tu lub na aliexpresie.

Parkside to nazwa naklejana przez lidla na cokolwiek uda im się kupić i rzucić na promocje. To że coś się nazywa Parkside Performance C2 to znaczy że było jeszcze A1, A2, B1, C1 itd - i całkiem prawdopodobne że każdy inny, i akumulatory itp nie
  • Odpowiedz
@stroyer: jak chcesz Ryobi, to weź zestaw z innymi akumulatorami. Te 2Ah są gówniane, a 4 czy 5 Ah są trochę przyciężkie do wkrętarki. Ja ogólnie do wkrętarek Ryobi używam najchętniej 1.5 Ah. Optymalne są 2.5 Ah
  • Odpowiedz
@hrumque: własnie robią tak, że są chyba 2 grupy akumulatorów, jedna 12V i druga 20V, nie ma tak że z jednego narzędzia akumulator nie pasuje do drugiego jeśli napięcie się zgadza. Wszystko pasuje wstecznie i to mi się podoba. Od kilku lat widzę, że to funkcjonuje, akumulatory są te same więc myślę, że nic się nie zmieni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stroyer: obie firmy mają standardowe akumulatory. Do okazjonalnego używania Parkside będzie tańszy. Jeśli chodzi wytrzymałość - jeśli uszanujesz narzędzie to ono też posłuży (nic bardziej mnie nie wku... jak upierd... narzędzia). Przed Tobą wybór - czy 12 czy 20v. Możesz kupować to i to ale przy pierwszym zakupie weź ładowarkę na 12 i 20v w jednym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stroyer: z tych dwóch brałbym ryobi, ale osobiście rozważyłbym jeszcze erbauer ext. Ryobi ma ogromny wybór sprzętu, natomiast kształt akumulatora mi osobiście nie pasuje, jakoś wole te wsowane. Przez ten wystający dynks ciężko użyć ich do czegoś innego niż oryginalne narzędzia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stroyer: mam 2 sztuki DCD776 bodajże jedna zrobiłem cała elewacje drewnianą jest tak wytyrana a dalej działa
Baterie 1.3Ah
Mam zamiar kupić u chińczyka obudowy i zrobić sobie kilka pakietów
  • Odpowiedz
@rybeczka: to już mam siano w głowie, ide rzucić monetą, w ryobi drogie akumulatory, w parkside musze kupic performance od resellerów i zapłacić 100 zł więcej, kurde już sam nie wiem co tu się opłaca. Jeszcze zacząłem tą, którą podesłałeś oglądać i też mi się podoba xD
Jeszcze byłem wczoraj w sklepie Action i znalazłem wkrętarkę 20V, do której aku 4Ah kosztuje 89 zł i podobno całkiem niezłej jakości są
  • Odpowiedz
@rybeczka: no wlaśnie zdarzy mi sie raz moze dwa razy w miesiacu na 1 dzień używać jakiegoś sprzętu przez prawie cały dzień, więc raczej mało używam. Nie chcę też kupić jakiegoś totalnego syfu, który rozpadnie się w rękach, podoba mi się ten parkside i wewnętrzna cebula mówi, że lepiej wziąć coś droższego (no bo 350 zl za samo body + walizke to nie jest mało) z tańszymi akumulatorami. Jeszcze się
  • Odpowiedz
@stroyer
Ja nie wiem czemu zawsze tylko na te akumulatorowe sprzęty większość patrzy. Jak zaczynałem budowę domu to nie miałem nic. Też byłem przed wyborem wszystkiego. I się zastanowiłem, że wszystkie w tych akumulatorowych średnio połowę ceny stanowi akumulator. Sprzęt o takiej mocy i parametrach jest za około pół ich ceny. Do tego akumulator to najbardziej problematyczna część z tego co można wyczytać bo ciągle ładować trzeba, z czasem co raz
  • Odpowiedz
@renifrey: mam wiertarkę i inne elektronarzędzia na kabel i denerwuje mnie strasznie jak w ogrodzie coś robię trochę tu, trochę tam, kabel mi się pląta na drabinie, też czasami jakiś żywopłot czy coś podcinam, przedłużacze już 2 czy 3 przeciąłem, więc mnie to denerwuje. Zwykle robię coś w weekend bo tylko wtedy mam czas, więc jestem w stanie sobie zaplanować ładowanie akumulatora dzień wcześniej. Poza tym akumulator 4Ah w zwykłej
  • Odpowiedz