Wpis z mikrobloga

@Sindarin: nie chce zabrzmieć jak maruda, ale w kamerach w momencie upadku było już widać, iż zawodnik ma otwarte oczy i raczej nie oddycha. W takiej sytuacji pozycja boczna nie ma zupełnie sensu - sprawdzasz oddech, a jak nie ma to pompujesz
  • Odpowiedz
@Sindarin: opanowanie i spokój jest jak najbardziej ceniony, tu akurat to nie miało żadnych konsekwencji, bo na miejscu były osoby do pomocy. Natomiast jakby tak zrobić na ulicy, gdzie nie ma nikogo innego do pomocy, to równie dobrze możnaby nic nie robić
  • Odpowiedz
@Conscribo oczywiście że tak. Jeżeli stracisz przytomność to nadal jesteś w stanie oddychać, ale język jest w stanie tak się ułożyć że zablokuje Ci tą możliwość dlatego zawsze należy usunąć wszystkie przedmioty z ust (guma do żucia itd.) żeby w razie czego możliwe było swobodne oddychanie.
  • Odpowiedz
Niestety ale Dania juz zakonczyla rywalizacje w euro jak dls mnie, najwazniejsze ze Christian zostal odratowany. Patrzac na ujecie gdy cala druzyna Danii otacza ekipe reanimujaca Eriksena bedzie to zapamietane na zawsze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sindarin: teraz się zastanawiam jak to jest z tym wyciąganiem języka. Miałem kurs pierwszej pomocy jakieś 3 lata temu i ratowniczka, która go prowadziła przytoczyła przykład właśnie zawodników którzy podbiegają do nieprzytomnego i wyciągają jego język żeby się nie udławił. Tłumaczyła, że tego się nie robi i należy tylko odchylić głowę do tyłu i udrożnić drogi oddechowe.
  • Odpowiedz
@paciak11 @suszin Ja jedyne czego jestem pewny, to nie wkładać paluchów ani niczego do buzi podczas ataku padaczki. Podczas omdlenia jak byłem świadkiem to zawsze dawało radę odchylenie głowy do tyłu i podniesienie nóg do góry. No ale pisze o blachych akcjach a nie akcjach z zatrzymaniem pracy serca.
  • Odpowiedz