Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
#mecz no to jako rat med mogę wam powiedzieć tak. Klasyczne zatrzymanie krążenia. Jak jeszcze pokazywali na chwilę akcje to się dziwiłem dlaczego tak późno rozpoznali... Zanim ktokolwiek zaczął go uciskać to minelo trochę czasu a najpewniej gość miał oddechy agonalne. Po jakimś czasie jak jeszcze kamera uchwyciła było widać, że został zdefibrylowany co akurat jest pozytywną sprawą w całej sytuacji - znaczy, że zatrzymanie krążenia wystąpiło w mechanizmie migotania komór lub częstoskurczu komorowego bez tętna - lepiej rokuje niż rytmy niedefibrylacyjne. To, że go teraz wzięli na noszach może znaczyć że... Albo serce podjęło akcję, albo nie chcą kończyć tematu na murawie. Wg mnie gdyby ruszył to powinien polecić śmigłowcem prosto z murawy. Gdyby nie ruszył a zwozili by go na noszach to powinni go uciskać cały czas nawet podczas transportu więc albo żyje i wg procedur musiał zostać zniesiony z murawy do ambulansu, albo przerwali i wieźli go bez masażu co jest w sumie kategorycznym błędem. Nie sądzę też żeby odstąpili od rko tak szybko u tak młodego człowieka więc wg mnie szanse są i najprawdopodobniej serce ruszyło.
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@abcde: może być zawal, może być ukryta wada serca. Nie da się od tak powiedzieć co powoduje nagłe zatrzymanie krążenia. Są przyczyny odwracalne w algorytmach takie jak tamponada serca, zatorowość płucna, zatrucia, odma prężna, hipotermia, hipoksja, zaburzenia elektrolitowe, hipowolemia... Pewnie niezależnie od tego jak się temat potoczy i tak się z mediów dowiemy co było przeczyną