Wpis z mikrobloga

No elo

Siedzi ktoś z Was jeszcze z Was na Polimexie?

Ostatnio pospadało w #!$%@?, powychodziłem z PKP i Orlenu i #!$%@?łem pod korek ostatnio za 4,6 a tera jeszcze 4,7

Trochę majty osrane, bo nigdy nie miałem tyle hajsu w jednej spółce, a co by nie było - świeci się pozycja na czerwono :D

#gielda #gpw
  • 20
  • Odpowiedz
@Thorrand: czyli ogólnie tak czujesz, masz przezucie? Sądziłem, że jakieś konkretne powody. Nie ważne czy analiza fundamentalna, czy AT czy pod info - ciekawi mnie podstawa do takiego zaangażowania środków "pod korek"
Na GPW w sumie każdy powód, jeśli się sprawdza jest dobry. Powodzenia.
  • Odpowiedz
@Thorrand:

oprócz swojego pytania, przekazałeś jeszcze informacje:

powychodziłem z PKP i Orlenu i #!$%@?łem pod korek ostatnio za 4,6 a tera jeszcze 4,7

i dlatego mnie zainteresowały powody takiego zachowania. Spokojnie, nie chcesz to nie odpowiadasz.
  • Odpowiedz
@Akman:

Przyczyny są ogólne. Już na początku tego roku uznałem, że najbliższe lata na polskiej giełdzie (począwszy od tego) będą należeć do budowlanek / energetyki.

Szczegółów nt. tej spółki nie widzę sensu pisać. Jeśli jesteś zainteresowany to sobie wygooglaj ich działalność i wskaźniki finansowe :)

Tutaj chcę long-term zrobić ;]
  • Odpowiedz
@jestemtunew:

Czekasz z kupnem / z dokupowaniem czy czekasz załadowany? :D

Fakt - q1 trochę też mnie zawiódł. Liczę się z tym, że może być taniej, ale bardziej skłaniam się do tego, że 4,7 to jest już raczej minimum ;p
  • Odpowiedz
@jestemtunew:

~5. 4,97 coś teges ;p

No tylko siedziałem na tym jak i były akcje po 6,5 przez kilka minut i świecił się fajny zysk XDD No i pierwszy raz kupiłem Polimexa za 2,5 zł tylko potem #!$%@?łem właśnie za 4,7 XDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@maniek74:

A sprawdzę, chociaż ja w te analizy to tak wiesz XD niezbyt. Gdybym od początku roku słuchał tego "mainstreamu" to #!$%@? bym zarobił a jeszcze nie wiadomo ile stracił XD
  • Odpowiedz
@Thorrand: Analiza fundamentalna to nie jest zadne wróżenie z kresek jak techniczna, tylko suche fakty odnosnie przychodów/wyników/portfela zamówień. Ja bez takiej analizy nigdy nie wchodzę w spolke, tylko robiac to samemu schodzi masa czasu a gosc na tym filmiku zrobił z tego pigułkę ;)
  • Odpowiedz
@maniek74:

Aaaa widziałem to XD Noo takie to było se XD Sporo informacji mi tutaj brakowało i na ich stronie pomylili Pekao SA z PKO BP XDDDD no ale to szczegół. Thx :D

Mimo wszystko siedzę i trzymam twardo ;) Moim zdaniem zyski jako takie nie są jedynym i najważniejszym wskaźnikiem. Biorę pod uwagę inne rzeczy :P Gdyby patrzeć wyłącznie na kasę, to połowa spółek z WiG20 powinna spadać w piździec
  • Odpowiedz
@Thorrand: tez wierze w budowlankę, aczkolwiek w jednej spółce wszystkiego bym nie trzymał i na pewno nie byłby to Polimex, ktory jest troche ze tak powiem upolityczniony ;)
  • Odpowiedz