Wpis z mikrobloga

#pis #polityka #podatki

Wiecie czemu ma służyć obecna sytuacja na rynku nieruchomości? Ma służyć podniesieniu ich cen do bardzo wysokich wartości aby następnie #!$%@?ć taki podatek katastralny, że większości ludzi nie będzie stać na jako opłacenie. W połączeniu z podniesieniem stóp procentowych do poziomu nawet 10% (oczywiście w celu ochrony przed inflacją) nastąpi istny armagedon i wysyp bankructw i upadłości konsumenckich, a nieruchomości zostaną przejęte przez różne "firmy" z zagranicznym kapitałem. Mam nadzieję, że moje słowa się nie spełnią, ale obserwując sytuację w Polsce jestem głęboko przeświadczony iż właśnie taki jest ostateczny plan.
  • 4
@abd00l3k: Przecież o to chodzi. Przecież kim są te wszystkie Śpiewaki i inne cwaniaki ? Po prostu walka między mafiami o to, kto zewnętrzny będzie miał tutaj monopol na rynku nieruchomości. Zauważ że w tym przewodzą przede wszystkim duże miasta jak Warszawa, Kraków czy Łódź. Mniejsze nie mają takiego zasypania deweloperką bo tam też nie da się więcej uzyskać (cena nieruchomości niższa, zapotrzebowanie a co za tym idzie mniej zarobią)
Jakoś
źródło: comment_1623419884Z4sP1VOG0TNEHyqLawkinq.jpg