Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że na niektóre nowe zestawy trzeba czekać miesiącami aż wyjdą z wyłączności lego, a niektóre nowe zestawy są dostępne w innych sklepach już w dniu premiery?
#lego
  • 12
@hoppek: seria/theme. Lego exclusive to zazwyczaj te najfajniejsze typu creator expert, flagowce Technic, ideas, niektóre specjalne typu Chinese New year itd. Reszta ścierwa typu city, friends itd idą od razu do szerokiej dystrybucji
@damw: Hur dur 10289 to creator expert i wyszedł z wyłączności lego i w UK ma go tylko jeden sklep na wyłączność. Jak mnie coś takiego #!$%@?. Nie kupisz se u szerszej konkurencji na jakieś promocji, bo tylko jeden sklep ma to na wyłączność i #!$%@?.
panie ale city pan nie obrażaj dobre?


@tangerynke: a dlaczemu? XD
Z całej tej serii podoba mi się raptem kilka zestawów (głównie pociągi), a co roku wychodzi ich kilkadziesiąt. Czemu nie mogę powiedzieć, że moim zdaniem jest słaba ta seria (chociaż jest to nadal jedna z najważniejszych serii w lego)?
@tangerynke: ty ale ja też mam kilka City zestawów. Mimo wszystko, prawie w ogóle tej serii nie zbieram, bo mi się po prostu ona nie podoba (chociaż moją przygodę z lego, zacząłem właśnie od 6642 pochodzącego z Town - czyli trochę wcześniejszego "City", więc jakiś tam sentyment powinien być) - ale na liście zestawów do kupienia, nadal się kilka City znajduje ;)
@damw Bo city to głównie bawialne zestawy dla dzieci, zero licencji, często zjunioryzowane. Ogólnie coś co jakby połączyć kilkanaście zestawów w minidiorame to by się na półce jako tako prezentowało, ale pojedyncze zestawy są raczej mało okazałe.
Bo city to głównie bawialne zestawy dla dzieci


@Mortstww: tak. Widać to np po wymaganiach wieku. Większość zestawów to pewnie z 4-9

Ogólnie coś co jakby połączyć kilkanaście zestawów w minidiorame to by się na półce jako tako prezentowało

tak

ale pojedyncze zestawy są raczej mało okazałe.

są wyjątki, ale to są największe zestawy typu 60198. Dlatego właśnie ta cała seria mi nie pasue, a kupiłem tylko kilka wybranych zestawów, które