Wpis z mikrobloga

Byłem dziś na otwartym treningu reprezentacji Polski na stadionie w Gdańsku i z mojej perspektywy wyglądało to zbyt podobnie do treningu w niższych ligach polskich, tylko na ładniejszym stadionie, z fajniejszym sprzętem i większą ilością piłek, a no i cała drużyna była ubrana jednakowo, a trener miał 6 asystentów a nie zasuwał w trakcie jednego ćwiczenia ustawiać pachołki do kolejnego.

Liczba prostych, niewymuszonych błędów takich jak:
- przyjęcie piłki na trzy metry
- dośrodkowania na wysokości jajec, dośrodkowania na wysokości kostek, przy których piłka odbija się 10 razy od ziemi zanim dotrze do napastnika, ew. dośrodkowania na wysokości 2 piętra
- 5 podań w "dziadku" i zmiana w środku, bo ktoś podał zbyt lekko, zbyt mocno, zbyt niecelnie, ew. z braku pomysłu kopnął po prostu w tego w środku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- w ćwiczeniu bez nacisku obrońców (dośrodkowanie + strzał, strzał z "pierwszej" z 20 metrów) skuteczność strzałów była zatrważająca
- niecelne podania, z odległości jakichś 20 metrów, do pustej "bramki", o szerokości 2m, stworzonej z pachołków

Ćwiczony był jeden prosty schemat rozegrania piłki przez trzech środkowych obrońców i jednego ŚP (Krychowiak/Moder) - w pewnym momencie dwóch skrajnych ŚO musiało zagrać sobie piłkę, która ominie tego centralnego i "napędzi" akcje do przodu - czas, jaki nasi piłkarze poświęcali na przyjęcie piłki i dobiegnięcie do #!$%@? podania partnera, jest zatrważający, kto by nie podawał (Dawidowicz, Piątkowski, Bereszyński, Kędziora) od "dotarcia" piłki do momentu zanim odbiorca podania jest w stanie kopnąć ją dalej, mijają wieki.

Piłkarzy ciężko oceniać indywidualnie, bo często dużo rzeczy dzieje się równolegle, ale Lewy TOP.

Ogólnie wyobrażałem sobie to inaczej, może za dużo oczekiwałem, ale jakość treningu jest idealnym odbiciem jakości gry w ostatnim czasie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wiadomo, mądrzyć się sprzed monitora łatwo, ale uczestniczyłem przez kilka lat w treningach w okręgówce no i o ile tam jeszcze byłem w stanie zrozumieć, że środkowi pomocnicy mają problem z zagraniem celnego podania na skrzydło, to jednak obserwując kadrowiczów spodziewałem się ciut więcej.

#reprezentacja #euro2020
  • 4
  • Odpowiedz
@pa1nstream: też byłem i mnie serio zastanawia, jak zawodowi piłkarze mogą mieć tyle niecelnych strzałów (poza światło bramki!), biorąc pod uwagę:
a) brak stresu
b) brak obrońców
c) brak pressingu ze strony obrońców
  • Odpowiedz