Wpis z mikrobloga

Ale jaja, szukałem ETFów żeby władować coś na konto emerytalne IKZE i znalazłem ETF na #bitcoin

#!$%@? właśnie zakupiłem BTC na emeryturę

BTCetc Bitcoin Exchange Traded Crypto („BTCE”)

BTCE są obligacjami na okaziciela emitowanymi na mocy prawa niemieckiego, które są zabezpieczone bitcoinami zdeponowanymi u depozytariusza w celu ich przechowania.

Produkt nie ma ustalonego terminu zapadalności.

Bitcoiny zdeponowane do zabezpieczenia BTCE przechowywane są instytucjonalnie przez BitGo Trust Company Inc

Opłaty wysokie 2% rocznie

https://www.mdm.pl/addstatic/kid/DE000A27Z304.pdf

#etf #kryptowaluty #emerytura #oszczedzanie
  • 17
@atari_xd: W Australii możesz sobie otworzyć SMSF (self managed super fund) odpowiednik emerytury, która zarządzasz samemu i #!$%@? wszystko w DOGE jak Ci się zachce
@unified_observer: Przestań pieprzyć głupoty. Nikt się do IKE/IKZE nie dobierze, bo:
1. To jest twoja własność, anie jakieś Zuscoiny.
2. Ustawa o IKE/IKZE powstała w ramach dostosowania się Polski do standardów unijnych w 2004. Polski rząd kładący łapę na tych kontach naraziłby się KE, czyli w Januszowym mniemaniu stałby się antyunijny, czyli prorosyjski - polityczny strzał w kolano.
3. Każdy zdąrzy z tego wypłacić/zamknąć to, zanim cokolwiek zdążą z tym zrobić.
@Candy: człowieku, atakujesz mnie o co coś czego nie powiedziałem, a w dodatku się z tobą zgadzam i od dawna u nas Mirko o tym samym mowie.
Pomyliłeś mnie z kimś i robisz sobie ze mnie wroga.
Opanuj się ( ͡° ͜ʖ ͡°) idź znajdź tego z kim chciałeś się kłócić