Wpis z mikrobloga

Może niepopularna opinia, ale granie na klawiaturze i myszce jest jednak męczące na dłuższą metę, trzeba cały czas machać jak debil jedną ręką (bo biurka nie starczy lub nie jest wygodnie) i latać drugą po całej klawiaturze szukając przycisków (bo ktoś sobie wymyślił, że ekwipunek jest na I albo mapa na M, już nie wspominając o Page Down/Page Up), a na padzie to się tylko ruszy lekko kciukiem w jedną lub drugą stronę.

#xbox #ps5 #konsole
  • 20
  • Odpowiedz
  • 1
@Makurise To chyba przychodzi z wiekiem, kiedyś potrafiłem cały dzień siedzieć przy biurku i cisnąć w takiego coda 4, a teraz nie wyobrażam sobie grania bez uwalenia się na kanapie przed tv, odpalenia jednym guziczkiem konsoli i pykania na bezprzewodowym, wygodnym padzie w jakiej pozycji mi się zamarzy. Brak precyzji jak na klawie i myszce nie jest dla mnie żadnym problemem zwłaszcza że w moim przypadku strzelanki to jednak mniejszość.
  • Odpowiedz
@Makurise: #!$%@?, grając na klawiaturze nie musze szukać klawiszy bo już odruchowo jak chce włączyć eq to klikam np. e albo inny klawisz.
To chyba przychodzi z doświadczeniem czy coś, że nie trzeba szukać klawiszy albo to jakiś lekki stopień uzaleznienia X D
  • Odpowiedz
Granie na myszce i klawie to w mojej opinii patologia.


@chianski: Bardzo krótkowzroczna opinia. Jest fundamentalna różnica między myszą a padem: analogowym dzyndzlem sterujesz w sposób relatywny a myszą w absolutny. Tzn. myszą mogę w dowolnym momencie wycelować w dowolne miejsce na ekranie, podczas gdy padem muszę liczyć na jakieś sztuczne wspomaganie, bo nie da się w tak samo płynny sposób tego wykonać.

Wszystko jest do czegoś. Nie wyobrażam
  • Odpowiedz
@Makurise: Pad został stworzony pod amerykanów 80 IQ aby tylko dwoma palcami, tj. kciukami dało się obsługiwać. No, od święta wskazującym się użyje jakiegoś boosta czy w strzelankach wykorzysta jako spust. I nie ma w tym nic złego
  • Odpowiedz
ja mam już ponad 20 lat, w tym wieku nie będę siedział jak dzieciak przed kompem, nie mam siły na takie rzeczy. Rozwalam się na kanapie, pad w rękę i jest bajka


@cymbergej2137: a jak bym ci powiedział że można mieć 30stkę i grać I NA PADZIE I KLAWIE+MYSZY zależnie od tytułu?

Szok! ( )
  • Odpowiedz
@salad_fingers: Podstawowe pytanie czy szybsze i dokładniejsze celowanie w grach fps oznacza że mysz jest lepsza? W mojej opinii to za mało. Grając na padzie mamy dużo większa immersję chociażby dzięki spustom które stymulują spust broni tudzież inny ruch. Podobnie z analogami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Makurise: zależy od gry, przy grach fpp jak np. Fallout czy Skyrim można dostać #!$%@? celując padem w każdą podnoszoną pierdołę. Myszka daję o wiele większą wolność w ruchu kamery i przyjemniejsze korzystanie z różnych interfejsów typu ekwipunek czy mapa. W niektóre gry po prostu lepiej gra się na myscze i klawie, a w niektóre na padzie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz