Wpis z mikrobloga

Kierowcy w #szwajcaria a zwłaszcza tirowcy to jest #!$%@? dramat. Od tygodnia jeżdżę tu autem, na maksa przepisowo - wiadomo, nie chcę siedzieć w więzieniu za przekroczenie prędkości o 20 kmh. No i oni ciągle mi albo na zderzaku siedzą, albo trąbią. No masakra.
  • 10
@samuray: Po miescie sie zdarzy, ale to sporadyczne. I raczej ciezko im usiasc na zderzaku bo w zakretach sa duzo wolniejsi, a dlugich prostych to tu nie ma za duzo.

@noitakto: Jak na 50 jezdzisz 45 wg licznika to tez bym trabil. Ustawiasz sobie ~55km/h i spokoj. Na autostradzie tempomat na 128km/h tez nie wyzwala fotoradarow - sprawdzone juz pare razy.
@noitakto: Ba, tez mi cyknelo.. W sumie chyba na 80 bylo 86 zmierzone, minus 3 tolerancja i 40CHF poszlo. Ale wtedy sie zagapilem ze tam jest 80, bylo z gorki i sie rozkulalo samo... Mea culpa.

No jak zapobiegawczo to nie dziwie ze sie wkurzaja jak na 80 masz 75 na liczniku, czyli rzeczywista kolo 70..
@krzyzakp: tej, wujek dobra rada, ustaw sobie na 128 i cyc cyk fotka gwarantowana - przecież masz niejednokrotnie ograniczenia do 100 i 80 przy zjazdach i wjazdach, w tunelach itd.

@noitakto: sam jeżdżę przepisowo, czyli z maksymalną dopuszczona prędkością. Nie musisz jechać niżej niż dopuszczalna żeby być pewnym ze radar nie cyknie. Jeżdżę tak od 3 lat tutaj i nic nigdy nie wyłapałem. Oczywiście zależy jakie masz auto i jak
@madstorm: W domysle bylo ustawic 128 na 120. Wiadomo ze jak jest ograniczenie do 100 czy 80 to sie zwalnia adekwatnie. No chyba ze ktos chce miec nowych kolegow i zapewniony wikt na pare miesiecy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do wleczenia to fakt, jak ktos jedzie w tunelu 50-60 na dopuszczalnej 80 to szlak trafia.. Nie mowiac jak potem sie robi nagle 100, a on dalej
@noitakto: To przyklad sprzed 2 tygodni, jak przez San Bernardino jechalem do Locarno.. W tunelu to mnie szlag trafial, ale potem jest pare prostych bez zakazu, gdzie sie dalo spokojnie wyprzedzic cala kolumne i jechac przepisowa maksymalna na prostych. Bo w zakretach to 60 jest tam wyzwaniem, mimo ze wiecej dozwolone...