Wpis z mikrobloga

Aktualnie trwa naganianie na akcje #bbinvest i szukanie jelenia, zanosi się, że wzrostów nie będzie, a Ci co się teraz obkupią później będą szybko wychodzić rozczarowani brakiem zysków. Gdyby Ekipa robiła normalne IPO i zapisy to kupowalibyśmy ich emisję znając wycenę, wielkość emisji oraz cenę jednej akcji. Ale Ekipa nie organizuje IPO. Rolą IPO, czyli zbierania kapitału na projekty jest sprzedawanie teraz przez Ciszewskiego i jego ludzi akcji BBINWEST. Tylko, że Ci co teraz kupują nie znają prawdziwej wyceny Ekipy i wielkości emisji. Kupując teraz akcje to tak jakbyś brał udział w IPO z nieznaną wyceną spółki, emisją akcji i ceną za jedną akcję. Nie wiem jak Wy, ale ja bym się nigdy nie zapisał na takie IPO ;)
#friznagieldzie #friz #ekipa #minimajk
  • 6
Ale Ekipa nie organizuje IPO


@m82pl: łatwiej jest wejść na giełdę poprzez połączenie ze spółką która już jest, niż robić IPO. Cd projekt jak wchodził na gpw to przejmował optimusa. Ale fakt że obecnie kupowanie bbinwest to duże ryzyko, pewnie nawet mogliby się wycofać z połączenia (choć kary umowne pewnie są) to kurs zanurkowałby do 2 zł. Po zakończonym połączeniu i ogłoszeniu emisji będzie można decydować czy jest sens w to
@Oastry: Ja patrzę z perspektywy "inwestora" giełdowego, a nie przedsiębiorcy, który chce wejść na giełdę ze swoim biznesem. Myślę, że 99,99% użytkowników jest właśnie w roli "inwestora" i nie interesuje ich co jest prostsze dla Friza ale co jest dla nich bezpieczniejsze ;)
@m82pl: jeżeli chodzi o mnie, to nie obracam na giełdzie wielką kwota, tylko wykładam około 2-3k. Aktualnie akcje BBI są niezłe na short. Wystarczy kupować po 10-13 i sprzedawać jak jest na 17-18. Wydaje mi się, że po przejęciu cena nie będzie większa jak 30 zł ale to już spekulacje. W kazdym bądź razie ktoś kto dysponuje kapitałem na pewno jest tego świadomy by nie inwestować aktualnie w BBI tylko czekać
@m82pl: prawdziwej wyceny ekipy nikt nie zna, nawet sama ekipa. natomiast wartosc godziwa ekipa holding jest znana i mozna ją wyciagnac ze sprawozdania kwartalnego I 2021 jr holding.