Wpis z mikrobloga

Pytanie do kogoś kto się zna na #prawo #prawokarne. Toczy się przeciwko mnie postępowanie i otrzymałem list od prokuratora, że zostało przekazane do sądu o umorzenie postępowania, ale jakiś czas później otrzymałem kolejny z list z datą rozprawy. Dla mnie to było jednoznaczne z tym, że sąd odrzucił wniosek o umorzenie i chce mnie ukarać, ale usłyszałem że może nawet umorzyć podczas rozprawy i zapewne po to jest ta rozprawa. To jak to w końcu jest? Proszę o pomoc, bo niewiele w necie znajduje na ten temat.
  • 12
  • Odpowiedz
@kiszczak: z tego artykułu to podobno grozi Grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 5. Policja mówiła że raczej zawiasy i grzywna będzie. Ale tak czy siak prokurator wnosił o umorzenie, bo to głupota karać mnie za to. Więc nie wiem czy chcą to umorzyć dopiero na rozprawie czy jak rozprawa to już wyrok. Jak to działa?
  • Odpowiedz
@Prespekt: no ale nikt Ci nie powie nie wiedząc co się dzieje w sprawie, nie widząc dokumentów etc. to wróżenie z fusów, może iść w dwie strony. Prokurator najlepiej będzie wiedział.
  • Odpowiedz
@Adams_GA: No dostałem od prokuratora list że wniosek został przekazany do sądu z art 324 k pk, że dopuściłem się czynu będąc w stanie niepoczytalnylności. Czyli czego mam się spodziewać na rozprawie...
  • Odpowiedz
@Adams_GA: Ja tego artykułu w ogóle nie rozumiem tego wynika że prokurator wnioskował o umorzenie postępowania z uwagi na nie poczytalność, a mimo to rozprawa jest..
  • Odpowiedz
@Prespekt jeśli to wniosek z art. 324 kpk to zasadą jest w takim przypadku rozprawa, ale sprawa może być skierowana też na posiedzenie, w którym bierze udział prokurator, obrońca i podejrzany. To jest wniosek nie tylko o umorzenie postępowania, ale też zastosowanie wobec ciebie środków zabezpieczających, przed orzeczeniem których sąd słucha psychologa, a w przypadku osób niepoczytalnych dodatkowo biegłych psychiatrów.
  • Odpowiedz
  • 2
@Prespekt tak jak napisała @zielona_kulka Kiedyś większość wniosków w trybie art. 324 k.p.k. była faktycznie rozpoznawana na posiedzeniach ale ostatnio trend się odwrócił i aby nie czynić zasady z wyjątku, kieruje się te wnioski głównie na rozprawę.
  • Odpowiedz