Wpis z mikrobloga

@bambambam: Jeśli Korn był bandą pedałów, to co byś powiedział na Twisted Sister, Cinderella, albo inny glamowy zespół z lat 80. :D Sam wielkim fanem KoRna nie jestem, ale taki Twisted Transistor mi sie nigdy nie znudzi.

@Woozie321: LP się delikatnie poprawili, ale to dalej przepaść od pierwszych albumów. M2M jak wyszedł już uważano za kiche, chociaż jak dla mnie jest znośny.
  • Odpowiedz
@Kenzaki: To już wyższy poziom spedalenia. O ile do muzyki granej przez kapele glamowe nic nie mam (no może piskliwe wokale mnie czasami trochę męczą), tak image'u kompletnie nie czaję.
  • Odpowiedz
@Kenzaki: Korn ssie (i zawsze ssał). Popieram @bambambam - ot taki tam "metal" dla trzynastolatek, które nie słuchają metalu (czyli ogólnie "nu metal").

A co do glamu: fakt, to było totalne spedalenie, ale czemu wspomniałeś o Twisted Sister? Przecież ich image to akurat była przejaskrawiona karykatura. :D No nie mów, że nie widzisz różnicy pomiędzy tym, a tym.
  • Odpowiedz
@rss: Akurat "nu metal" to gatunek bardzo szeroki, w którym mieszczą się chyba wszystkie kapele, które wykraczają poza tych kilka głównych nurtów i można znaleźć sporo kwiatków. Ale Korn takim kwiatkiem nie jest.
  • Odpowiedz
@bambambam: same "główne nurty" są na tyle rozbudowane, że pomieści się w nich bardzo sporo.

Ale Korn takim kwiatkiem nie jest.


Jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rss: Ale jeśli chcesz mieszać metal z innymi gatunkami, to już się w klasycznych nawiasach nie mieści, więc zebrano to pod jednym hasłem "nu metal", czasami mówi się na to "crossover", chociaż rozpiętość repertuaru jest ogromna i spokojnie kilka odrębnych gatunków można by z tego zrobić. Dla mnie "kwiatek" to coś ładnego, a sam pisałeś, że Korn ssie, więc już Cię nie rozumiem ;)
  • Odpowiedz
@rss: Z popem, techno i dubstepem nie chcę, ale z funkiem, rapem, czy reggae jak najbardziej i to dalej będzie metal. Gdzie kończy się Twoim zdaniem metal? To znaczy, co musi się pojawić w piosence, żeby metal stał się niemetalem?
  • Odpowiedz
@rss: Właściwie to było pierwsze, co przyszło mi w tamtej chwili na myśl, jeśli chodzi o glam metal :D Mam z nim i tak wewnętrzny konflikt, bo nie moge na nich patrzeć, ale z drugiej strony śpiewają lepiej niż te dzisiejsze "kontrowersyjne" gwiazdy na auto-tune...

Nu metal czasem nie był wprowadzony przez KoRna? Tak mi przynajmniej last podaje :)
  • Odpowiedz