Wpis z mikrobloga

Znacie jakąś konstrukcję rozdzielnego ładowania wypuszczoną z lat 1885-1900? Przeróbki broni na amunicję zespoloną w stylu Cattlemana się nie liczą bo to jednak trochę balansowanie na interpretacji prawa.
Rozmawiałem z jedną osobą o planowanych zmianach w ustawie i padł argument że "może ograniczą pojemność magazynków ale za to będzie więcej czarnoprochowców bo w planach"

proponuje się zmianę roku produkcji broni palnej rozdzielnego ładowania przystosowanej do strzelania wyłącznie przy wykorzystaniu prochu czarnego (tzw. broń czarnoprochowa), dla którego broń starsza niż wskazany rok nie wymaga pozwolenia (jako broń historyczna), z obecnego 1885 r. na 1900 r., co stanowi poszerzenie uprawnień do posiadania broni czarnoprochowej bez pozwolenia.

Ja nie znam i wydaje mi się że raczej żadna nowa konstrukcja już nie powstała (jedyna którą kojarzę to Ruger Old Army, ale to nawet po zmianach by wymagało pozwolenia), a przesunięcie daty z 1885 na 1900 to czyste jest mydlenie oczu i równie dobrze mogliby nie wiem, wprowadzić możliwość posiadania bez zezwolenia broni na amunicję zespoloną wyprodukowaną przed 1800 rokiem xD

#bron #strzelectwo #czarnoprochowce #czarnoprochowycontent
  • 3
  • Odpowiedz
@Fennrir: obawiam się, że jest właśnie tak jak napisałeś w drugim akapicie..
ale medialny przekaz, że coś "rozszerzono" pójdzie i, że ludzie powinni się cieszyć...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fennrir:

Znacie jakąś konstrukcję rozdzielnego ładowania wypuszczoną z lat 1885-1900?

Nie, a to dlatego że takowa nie istniała i nie istnieje, a ustawodawca doskonale o tym wie i dlatego zawarł tą poprawkę w ustawie koncesyjnej.
  • Odpowiedz
Znacie jakąś konstrukcję rozdzielnego ładowania wypuszczoną z lat 1885-1900?


@Fennrir: Nikt sie w to nie bawil, zreszta 1885 to dosc plynna data, jak faktyczna "emisja broni" byla pozniej to sie bierze date patentu.

Ja nie znam i wydaje mi się że raczej żadna nowa konstrukcja już nie powstała (jedyna którą kojarzę to Ruger Old Army


@Fennrir: Powstalo setki czarnoprochowcow rozdzielnego ladowania, tylko wszystkie sa 1950+ (mowie o nowych konstrukcjach, a
  • Odpowiedz