Wpis z mikrobloga

Mirki,

Mam zbudowanych kilka obrazów w azure container registry. Teraz załóżmy, że kupię sobie jakiś prywatny vps na którym postawie dockera. Jak zapewnić ciągłą integracje pomiędzy registry a vpsem? Chciałbym osiągnąć coś takiego, że jak w registry pojawi się nowy obraz to jest automatycznie pullowany na dockera stary obraz jest usuwany a z nowego uruchamia się kontener.

Całkowicie nie wiem jak to ugryźć nakierujcie proszę jak to powinno wyglądać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#programowanie #docker #microsoft
  • 10
  • Odpowiedz
@Koliat: czyli jak dobrze rozumiem to w pipeline powinienem mieć ustawioną aktualizacje obrazu na dockerze po zbudowaniu obrazu i wypchaniu go do registry?
  • Odpowiedz
@Koliat: Ogólnie chciałbym osiągnąć coś takiego
1. wrzucam zmiane do repo
2. triggeruje sie pipeline, który buduję obraz i wrzuca go do azure registry
3. obraz jest pullowany na dockera, który sobie zrobię na jakimś prywatnym vpsie, załóżmy ovh
4. jeżeli pojawi się nowy obraz na dockerze to kontener jest automatycznie podmieniany.

Od punktu 3 nie mam pojęcia jak to ogarnąć : <
  • Odpowiedz
@Divgh: Jeśli VPS jest na Azure to wrzucasz wszystko w Azure Pipelines, tworzysz trigger, który po wrzuceniu obrazu na container registry odpala deployment na VPSie.
Jeśli serwer jest gdzie indziej to czeka Cię trochę skryptowania: połączenie po SSH + odpalanie kilku komend z basha
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kornfan: nawet jak jest poza azure to może zarejestrować agenta i wykonywać zadanie w kontekście maszyny na której jest hostowany kontener, albo odpalanie poleceń po ssh na zdalnym serwerze bezpośrednio
  • Odpowiedz