Wpis z mikrobloga

Ehh no i #wykop zmusił mnie do zmiany przeglądarki na telefonie przez te pieprzniete informacje o ciasteczkach i nowe reklamy. Do tej pory opera dawała radę z tym ich wbudowanym adblockien ale od kilku dni zaczęły się pojawiać tu i tam jakieś reklamy oraz info o ciasteczkach itd. Wiec mały research i okazało się, że Firefox wspiera na mobilce dodatki więc wleciał ublock i polskie filtry z githuba ( ͡° ͜ʖ ͡°) i wkoncu można odetchnąć. Mam nadzieję, że przez te dwa lata odkąd porzuciłem Firefoxa coś tu się poprawiło z wydajnością i stabilnością.
  • 5
@Niukron: Gdyby Firefox ci nie odpowiadał to Brave sobie bardzo dobrze radzi z reklamami i jest bardzo szybki. Na początku byłem niepewny co do tej przeglądarki ale użytkuję już ze 2 lata, chawlę sobie i póki co nie zamierzam zmieniać na inną.

A do wykopu polecam #otwartywykopmobilny ()
@Niukron: No słyszałem o aferze z podmienianiem reflinków ale mnie ona nie dotknęła więc w sumie mam to w dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Były jakieś inne? A co z devami?
@Luk1N: jakoś nie lubię korzystać z aplikacji do serwisów webowych. Gdybym miał tak do każdego gówno serwisu instalować aplikacje to miałbym na telefonie jedno wielkie smietnisko. Np. do reddita też nie instaluje appki mimo iż ten serwis wymusza instalacje i irytuje tą informacją za każdym razem gdy się tam wchodzi ¯\_(ツ)\.