Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #bitcoin #rozkminy

Cześć wykopku! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy zastanawiałeś się kiedyś jakie są największe błędy, które stanowią przeszkodę w osiągnięciu sukcesu finansowego?

Chciałbym Ci opowiedzieć o dwóch, które moim zdaniem są najbardziej istotne.

Pierwszy błąd to uleganie własnym emocjom i podejmowanie decyzji na ich podstawie. Nie mówię, że emocje są szkodliwe i aby osiągnąć sukces musisz się ich całkowicie wyzbyć, natomiast musisz zwrócić uwagę, czy podjęta przez Ciebie decyzja jest bardziej nakierowana tym co czujesz, tym co podpowiadają Ci jedynie twoje emocje, czy może podejmujesz tą decyzję z uwagi na wnioski, jakie wyciągasz na podstawie analizy, czy to technicznej czy to fundamentalnej, czy jakiejkolwiek innej którą uważasz za odpowiednią dla siebie.

Emocje, które w dużym stopniu mogą utrudnić nam inwestorom racjonalne podejmowanie decyzji to przede wszystkim chciwość, strach oraz frustracja.

Drugi powód dla którego nie odnosisz zysków jest brak odpowiedniej wiedzy, odpowiednich podstaw, na bazie których których możesz stwierdzić dlaczego akurat zamierzasz inwestować w to, a nie coś innego, a także brak systematyczności w zdobywaniu tej wiedzy.

Dlatego tak istotnym jest ciągłe czytanie, badanie, analizowanie, gdyż pozwala to nam określić gdzie obecnie znajdujemy się na rynku, czy są podstawy żeby teraz kupić bądź sprzedać, czy my w ogóle wierzymy w to w co inwestujemy. Zdobyta przez nas wiedza również wpływa na przyczynę numer jeden o której wspomniałem, im więcej wiesz o rynku, im bardziej znasz jego psychologię tym mniej podczas podejmowania decyzji polegasz na własnych emocjach.

Jeżeli zainteresował Cię ten post zapraszam Cię do obejrzenia filmu na YT w którym poruszam ten temat.

https://youtu.be/9coOCew6_CM
  • 10
  • Odpowiedz
@zaiste_istotna_istota: Przecież wszystkie mirki pod hasztagiem #kryptowaluty to członkowie sekty ( ͡º ͜ʖ͡º)

A tak na serio to w żaden sposób nie zamierzam uprawiać sekciarstwa, taka forma mi po prostu odpowiada, wiem że może Ci się to kojarzyć z typami, którzy pokażą Ci jeden prosty trik do zarabiania w internecie [BIEDACY GO NIENAWIDZĄ], natomiast ja nie oferuję jakichkolwiek produktów, wrzucam jedynie rozkminę na
  • Odpowiedz