Wpis z mikrobloga

@chixi: Normalnych grzybów nie ma? Na wiki piszą, że jadalne są tylko młode owocniki i po odpowiednim przygotowaniu, inaczej są trujące.
  • Odpowiedz
  • 0
@r4do5 wiki nie jest najlepszym źródłem informacji w takim razie.
Tak, jadalne są młode owocniki, co do przyczyn niejadaności starszych zdania są podzielone - spotkałam się z informacjami o nieprzyjemnej konsystencji (robią się łykowate) lub smaku (bardziej kwaśne).
Nie wiem czemu miałyby być trujące, zawierają trochę lektyn ale nie w bardzo dużej ilości plus je się po obróbce termicznej.
Są też informacje o szkodliwości zbierania żółciaków z niektórych drzew - robinii i
  • Odpowiedz
@chixi: Okej, ja nie na grzybach nie znam, mam fobię i się ich boję ale z tym nie walczę, bo mi nie przeszkadza w normalnym życiu xD.
  • Odpowiedz
  • 0
@math1982 no zobaczymy, już się przyzwyczaiłam że ile ludzi tyle opinii :)

@r4do5 spoko, ja też kilka lat temu znałam prawdziwki, podgrzybki, kozaki i kurki ale się wkręciłam i okazało się że jadalnych jest tyyyyyyyle różnych gatunków że głowa mała.
Tylko wiadomo, trzeba rozsądnie podchodzić i ogarnąć oznaczanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Feniol nieeee, z resztą średnio by się opłacało infekować nim jakieś swoje drzewa bo wykończy je w kilka lat. Pierwszy którego znalazłam a szukałam chyba ze 3 lata.
  • Odpowiedz