Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad kupnem domu w Chudowie, tylko blisko niego znajduję się szyb wentylacyjny z kopalni budryk. Szukałem informacji na necie z czym to się może wiązać, ale niestety nic sensownego nie znalazłem. Czy ktoś kto zna się na #gornictwo albo jest z tamtych okolic #slask, jest mi w stanie pomóc zrozumieć czego mogę się spodziewać w takiej sytuacji? Czy jest się czego bać, czy raczej ta kopalnia nie wydobywa pod samym Chudowem? Dom jest z tego wieku, a właściciel oczywiście zapewnia, że nie miał żadnych problemów, a dom jest dobrze zabezpieczony przed szkodami, ale nie chce mu wierzyć na słowo i nie wiem jak to zweryfikować.
  • 5
@Qwerty91: Kopane jest praktycznie pod calym slaskiem, wiec dom w tej lolalizacji nie rozni sie niczym od domu praktycznie gdziekolwiek na slasku, btw chudow I przyszowice lubi zalewac raz na 10/15 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@EdgyCaesar97: no właśnie slyszalem o tym zalewaniu, ale z tego co słyszałem to północno wschodnie strony zalewa, koło potoku. Ja na szczęście byłbym na poludniowym zachodzie.
@Tonari_Totoro: niby od przyszłego roku kopciuchy mają być zakazane, ciekawie mnie tylko jaka będzie skuteczność egzekwowania ich wymiany..
Jeżeli dom jest bardzo szybu to jest szansa, że znajduje się w obrębie filara ochronnego i wtedy nie powinno być żadnych problemów. Prawdopodobnie nie jest jednak tak różowo. Wejdź na stronę JSW, tam gdzieś jest dział dotyczący szkód górniczych. Powinieneś zwrócić się do kopalni o informacje dotyczące przewidywanych wpływów eksploatacji i kategorii terenu górniczego. Jeżeli chodzi o sam dom to jeżeli jest w miarę nowy to powinno być dobrze. Podstawa do solidne