Wpis z mikrobloga

Strasznie dużo szeptów o #bb na WSB dzisiaj. Pierwsze 50 najwyżej ocenianych komentarzy pod postem nt. jutra o tym.

Jakbym miał dostęp do premarket to pewnie bym spróbował tej ruletki.

Btw. ile w końcu potrzeba na IB? 10k USD?
#gielda #gme
  • 18
  • Odpowiedz
@Kuklak: Z XTB nie miałem do czynienia, ale ja na IB przesiadłem się właśnie z mBanku, bo wkurzała mnie mała dostępność spółek z USA i upośledzona apka z brakiem stop lossów. Ogólnie jak dla mnie jest ok. Ogromna baza spółek do kupienia (jeszcze nie znalazłem czegoś z USA, czego by oni nie mieli w ofercie), możliwość kupowania na pre/after, niskie prowizje, dobre kursy przewalutowania, szybkie przelewy SEPA (nawet w tym samym
  • Odpowiedz
@Kuklak: Jako walutę bazową mam ustawione EUR, bo w mBanku mam za darmo szybkie przelewy SEPA (realizowane są tylko w EUR). Tzn. "za darmo" bo mBank przewalutowuje przy wysłaniu z PLN na EUR po jakimś skrajnie niekorzystnym kursie z kosmosu, no ale jest wygodnie i szybko przynajmniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak wyślę kasę po 8.00 rano, to ok. 16:00 - 17:00 mam ją już na IB
  • Odpowiedz
@Kuklak: Wymienić pewnie można taniej, ale żeby trzymać kasę w EUR na koncie w mBanku, to musiałoby to chyba być konto walutowe a nie to "zwykłe". Nie chciało mi się w to bawić i zakładać tam kolejnego konta do tego, nie jestem jakimś wielkim trejderem ;)
  • Odpowiedz
@Luk_: ok. Ostatnie pytania. Jak w drugą stronę wypłacasz? Czy coś płacisz za konto (10$ miesięcznie)? Jak z podatkiem - sam rozliczasz?
  • Odpowiedz
@Kuklak: Jeszcze nigdy nie wypłacałem stamtąd :) Jestem tam od marca i na razie gram za to co wpłaciłem. Opłata za konto to $10 (minus prowizje), ale pierwsze 3 miesiące są za darmo i jeszcze nic nie płaciłem. Podatek trzeba rozliczać samemu jak u wszystkich zagranicznych brokerów, i trochę mnie to przeraża, bo ta historia transakcji tam jest trochę nieczytelna :/
  • Odpowiedz
Jeszcze nigdy nie wypłacałem stamtąd :) Jestem tam od marca i na razie gram za to co wpłaciłem. Opłata za konto to $10 (minus prowizje), ale pierwsze 3 miesiące są za darmo i jeszcze nic nie płaciłem. Podatek trzeba rozliczać samemu jak u wszystkich zagranicznych brokerów, i trochę mnie to przeraża, bo ta historia transakcji tam jest trochę nieczytelna :/


@Luk_: Dzięki. Z jednej strony, jak prawdziwego Polaka to mnie boli
  • Odpowiedz
@Kuklak: Jak robisz dużo transakcji w miesiącu, albo kupujesz dużo tanich akcji (takich poniżej $1), to pewnie przekroczysz prowizjami to $10 i będziesz miał za darmo :p Ale prowizje w mBanku to faktycznie dramat, obliczyłem, że w tamtym roku na same prowizje u nich wydałem prawie 1 tys. zł.
  • Odpowiedz
Ale prowizje w mBanku to faktycznie dramat, obliczyłem, że w tamtym roku na same prowizje u nich wydałem prawie 1 tys. zł.


@Luk_: Właśnie. Wielki inwestor ze mnie, a płaczę, że muszę 10$ za konto zapłacić xD
  • Odpowiedz